Tiyatro oyuncusu ve eşsiz dublaj sanatçısı Erol Keskin bu akşam saatlerinde hayata veda etti...

Acı haberi Sosyal Medya Hesaplarında Nedim Saban, Işıl Yücesoy, Gonca Vuslateri, Nilgün Belgün ve Oyuncular Sendikası duyurdu...

Erol Keskin oyuncu olan Suna Keskin'in de eşiydi...

Gerçekedebiyat ailesi olarak Türk Tiyatrosu ve Keskin ailesinin başı sağolsun diyoruz...

Erol Keskin’in cenaze töreni, 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 12:00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecektir.

Sanatçı, saat 15:00’te Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

EROL KESKİN KİMDİR?

 Usta oyuncu, 1931'de İstanbul'da doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi'nde iç mimarlık eğitimi alırken başladığı oyunculuk serüvenine tiyatro ve sinema oyuncusu, belgesel yapımcısı yönetmen ve senarist olarak devam etti.

Keskin, İstanbul Şehir Tiyatrolarından yaş haddinden emekli olduktan sonra bir süre konuk oyuncu olarak sahneye çıkmaya devam etti.

İstanbul Şehir Tiyatrolarında iki yıl genel sanat yönetmenliği de yapan Keskin, 1966 ve 1967'de Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi senaryo ödülünü, 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu seçildi.

Keskin, bunların yanı sıra 2004'te 8. Afife Tiyatro Ödülleri'nde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülüne değer görüldü. Sanatçı, 2013'te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'nün sahibi oldu.

Çeşitli dizilerde de rol alan sanatçının eşi Suna Keskin de oyuncudur.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)