Cumhuriyetimizin en önemli kazanımı kadın hakları konusunda devrim niteliğinde yapılan düzenlemelerdir. Kara çarşaftan kurtulan Türk kadını bugünkü çağdaş yaşam içinde özgürce davranan birey haline gelmiştir.

Ne var ki cübbe sarık giymiş bir takım din adamı görüntüsü altındaki kişiler laiklik ve kadın düşmanlığını her gün tekrarlamaktan bıkmıyorlar. Buna hukuki bir yaptırım da yok.

Sosyal medyada 'Erdal Sadi Hoca' diye bilinen hocanın ağzı durmuyor.  Sözde hoca, laiklik ve cumhuriyet karşıtı açıklamalarının ardından bu kez de kadınları ağzına doladı.

"Kadının kocasına ismiyle hitap etmesi edepsizlik" diyen sözde hoca şunları dedi:

"Kocasını sevmese bile saygı göstermek zorunda. Müslüman kadın kocasına ismiyle hitap edemez, mekruhtur. Kitaplar bunu edepsizlik olarak adletmiştir. Hoca hanımlar bile medrese okuyan kadınlar bile kocaların ismiyle hitap ediyor. Müslüman ablam bu mekruhtur. dinimizde hoş görülmeyen davranıştır. Ne diyeceksin? 'Efendi, bey, hacca gitmişse hacım, hacı efendi' de. Adamın hiç mi özel sıfatı yok? İsmiyle hitap etme. İbrahime İbo, İsmaile İso diyor... böyle bir şey var mı... kadınlar kocalarına ismini kısaltarak söylüyor, mekruhtur."

Erdal Sadi, daha önce yaptığı konuşmada laiklik ve cumhuriyetle ilgili skandal sözler söylemişti. Erdal Sadi, "Yerin dibine batsın laik sistem. Bir Müslüman laik olamaz. Ama Allah’ın izniyle o da yıkılacak. Devletin dini yine İslam olacak. Anayasaya yine İslam kanunları gelecek. Hilafet sancağı buradan düştü. Allah’ın izniyle yine İstanbul’dan kalkacak" demişti.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)