Hakan Özbek’in ilk romanı Uzun Yol Kısa Hikâye Herdem Kitap’tan çıktı.

Uzun Yol Kısa Hikâye, hayal ve gerçeklik arasına sıkışan ve bir kaçış arayan günümüz insanının sistemin dışına çıkma mücadelesini anlatıyor.

Herdem Kitap tarafından yayımlanan roman, plazalara, ofislere hapsedilen bir insanın hayalinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor.

Uzun Yol, Kısa Hikâye, kentin kalabalığında sıkışan, kendi yalnızlığına sığınan ve insanlarla
konuşmaktansa kendi kendine söylenen Samet'in hikayesi anlatılırken, tüm okurların kendinden bir parça bulacağı bir anlatı ortaya çıkıyor.

Hakan Özbek, yalın dili ile okura bir çırpıda okuyabileceği bir kitap sunarken, kitabın baş kahramanı Samet’i ise bir modern zaman Don Quijote'una benzetiyor.

"Çok uluslu şirketler… Böyle gereksiz vurgular sinirimi bozar. Mesela sadece ‘Pazarlama direktörüyüm.’ de diyebilirdi. Hayır, kime hava atıyoruz ki burada? Ben de tek uluslu bir şirketin muhasebe departmanında sıradan bir elemanım işte! Çalıştığım yerde siyah, Çinli, İngiliz ya da Fransız yok ama bu yokluk bize bir şey kaybettirmiyor. Her şey tıkırında işliyor. Sadece ben biraz yavaş öğreniyorum o kadar. O da beceremediğimden değil de istemediğimden. "

Samet ne bir kahraman, ne de anti-kahraman.
Bir modern zaman Don Kişot'u, o da en iyi ihtimalle...

(Arka kapaktan)

Gerçekedebiyat.com  

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)