Son Dakikaİstanbul Büyükşehir Belediye’sinin üç ayda bir çıkan ‘İST’ isimli dergisi için Tolga Akyıldız’a konuşan Şensoy, Beyoğlu’nun çöküşünü büyük bir hüzünle izlediğini belirtirken şunları söyledi:

“I·stanbul, o¨zellikle Beyogˆlu benim c¸ocuklugˆumun, genc¸ligˆimin c¸ok gu¨zel platosuydu. S¸imdi baktıgˆımda bana o gu¨zel yılları anımsatan hic¸bir s¸ey yok! Anılarımın u¨zerinden dozerle gec¸ildi… Ses-1885’i korumak gibi bir go¨revim olmasa I·stanbul’a, Beyogˆlu’na ayak basmam! Orta yolcu biri degˆilim; sanatta da gu¨ndelik hayatta da bo¨yle bir tavrı kabul etmiyorum. Sagˆ parti sec¸meninden oy devs¸irmeye c¸alıs¸an politikacıları c¸ok go¨rdu¨k, bugu¨ne dek bas¸arılı olduklarına tanıklık etmedik. Egˆilip bu¨ku¨lme devrinde degˆiliz. Tu¨rkiye’yi aydınlıgˆa c¸ıkarma gibi bir mesuliyetimiz var! Belki o gu¨n gelirse, Beyogˆlu yine bir ku¨ltu¨r sanat merkezi olur, ben de tekrar sokagˆa c¸ıkarım.”

Şensoy, internet ve sosyal medya ile ile arasının nasıl olduğu sorusuna “I·nternetle aram yok, ‘interflu’yum. ‘E c¸ızgı mail’ adresim yok. Sosyal medya bana hic¸bir s¸ey ifade etmiyor” yanıtını verdi.

Siyasetcafe.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)