Son Dakikaİsrail'in, insanları yakmak için eve kapatılması gibi Gazze'yi tüm kapılarını kapatarak adeta ateşe verdiği, bombardımanın en şiddetli gecesinde Almanların ünlü dergisi Der Spiegel, okurlarıyla alay eder gibi Asteriks ve Oburiks bir domuzu gerçekten bütün olarak mı ateşte pişirdi tarzında haber paylaşması okurlarından bazılarının tepkisini çekti: "Orada gerçekten gazeteci var mı?"

Dün geceki kanlı utanç gecesinde, hocaların bizlere gazetecilik okullarında objektif gazeteciliğin örneği olarak gösterdiği Almanlar'ın Der Spiegel dergisi gerçek yüzünü gösterdi.

Der Spiegel'in X hesabında, "Gerçekten de Galyalılar, yaban domuzlarını ızgarada bütün olarak mı pişirdiler? Bunların hepsi tarihsel olarak doğru mu yoksa saçmalık mı? Antik tarihçi Kai Brodersen bu sorulara yanıt veriyor." haber tanıtımı vardı. 

Habere bakınca haberin 26 Eylül'de yapıldığı ama bir gün sonra ve saldırının en koyu saatlerinde (22.00) paylaşıldığı ve böylece azgın saldırının perdelenmeye çalışıldığı görülüyor.

Saldırı gecesi boyunca katliamla ilgili haber paylaşmayan dergi, Mukteda El Sadr'ın Irak sokaklarında hiç bir Amerikalı kalmamalı haberini, 'Önce pijama giymeyi öğren' yorumlarıyla yayınladığı görülüyor.

Der Spiegel'in haberini çoğu Almanın olağan karşılamasına karşın, 'brando' adlı kullanıcının, "Spiegel'de gerçekten gazeteci çalışıyor mu? Bilgi verir misiniz?" diye sorduğu görülüyor.

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)