Sağlık

Canan Karatay'dan kıtlık uyarısı

Beslenme biçimimizde tüm tabuları yıkan ve bunda da toplum katında başarılı olan Prof. Dr. Canan Karatay, bu kez kıtlık olacağı konusunda tarih verdi.

Canan Karatay'dan kıtlık uyarısı
31-08-2023 20:07
31-08-2023 20:56

Sağlıklı beslenme ve kalp sağlığıyla ilgili yaptığı programlarla ve yazdığı kitaplarla Türkiye'de beslenme biçimimizde devrim yapan Prof. Dr. Canan Karatay, 2025 yılı için önemli bir konuya daha dikkat çekti. 

BÜYÜK BİR KITLIK YAŞANABİLİR!

Doğal alanların tahrip edilmesine vurgu yapan Karatay, 2025 yılında büyük bir kıtlık yaşanabileceğini vurguladı.

Maden ocaklarının neden olduğu orman tahribatı ve zeytinliklerin önemine değinen Canan Karatay, açıklamasında şunları söyledi:

"Yaklaşan 2025 yılında dünya genelinde büyük bir kıtlık yaşanması bekleniyor ve tüm dünya bu olası felakete karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Bu noktada, maden ocakları nedeniyle yok edilen ormanlar ve özellikle zeytinliklerin hayati önemini vurgulamak istiyorum."

'BİZİ AYAKTA TUTAN UNSURLAR ARASINDA YER ALACAK'

Canan Karatay, "Zeytin ağaçları gelecekte bizi ayakta tutacak unsurlar arasında yer alacak. Bu ağaçlar son derece dayanıklı ve zorlu koşullara karşı direnç gösterebilen varlıklardır." dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Kuraklık, soğuk, zorlu araziler ve çeşitli zorluklar karşısında bile dimdik ayakta kalabilen zeytin ağaçları, devletlerin ayakta kalabilmesi için kritik bir rol oynayacak. Zeytin meyvesi ve yağı da büyük bir değere sahiptir. Lütfen zeytin ağaçlarının yok edilmesine engel olalım."

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler