Son DakikaMarmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Hocası Mustafa Öztürk,  "Orion Takım Yıldızı'na bak Andromeda'ya bak, Samanyolu'na bak, National Geographic'de git okyanusun diplerine bak, kutuplara bak, çiçeğe bak, Boğaz'da erguvana bak..." diyen Öztürk, "Bir de Kur'an 23 sene Velid bin Mugire aşağı Asbil Vahil yukarı deyip bütün kadrajını Hicaz - Taif - Medine'ye sıkıştırmış." ifadesini kullandı.

"İnsanlığa son söyleyeceği sözün çapı oradaki 3 - 5 lavuk müşrik. Ve o müşriğe Kur'an'da öyle küfürler var ki..." şeklinde konuşan Öztürk o sureyi okuduktan sonra 'hem kel hem fodul' ve 'piç' ifadesinin kullanıldığını söyledi.

Ancak Türkçe mealde bunun 'soysuz' olarak çevrildiğini belirtti.

'BU ALLAH DİLİ OLABİLİR Mİ?'

"Bu Allah dili olabilir mi?" şeklinde skandal sözler söyleyen Öztürk  "İnsani dil olamaz mı? Olabilir. Yanmış canı. Feverandır. Olabilir..."  dedi. 

GÖREVDEN ALINSIN' KAMPANYASI SONUÇ VERDİ

Öte yandan skandal video kaydının ortaya çıkması üzerine pek çok vatandaş ilahiyat profesörünün Marmara Üniversitesi'ndeki görevinden alınması çağrısında bulundu.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki sözlerinden sonra açılan linç kampanyasından sonra istifa etti.

Prof. Dr. Mustafa Öztürk sosyal medya hesabından dekanlığa yönelik "Emekliliğimi talep ediyorum. Bu konuda gereken işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim" ifadelerini içeren bir belge paylaştı.

Öztürk paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise, "Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar" ifadesini kullandı. 

Videonun haber yapılmasından sonra Akit Tv 2 Aralık 2020 gecesi ana haber programında Türkiye'de İslamın çok zor durumda ve sahipsiz olduğunu iddia ederek Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün cezalandırılması konusunda kampanya başlatmıştı.

Gerçek Edebiyat

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)