Nurseli İdiz, Armağan Çağlayan'ın Youtube kanalında yayınlanan 'Şimdiki Aklım Olsaydı' programına konuk oldu. Bir dönem maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren 63 yaşındaki oyuncu, parayla ilişkisinin hiçbir zaman iyi olmadığını söyledi.

Liseyi bitirdikten sonra hem Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü hem de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanan sanatçı, "O güne geri dönsem ikisini birden okumaya çalışırdım herhalde ama biri Ankara'da, biri İstanbul'daydı. 'Acaba Boğaziçi'ne mi gitseydim?' diyorum ama yine bu mesleği seçerdim" dedi.

KÜÇÜK ADAM NE OLDU SANA

1981 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda oyunculuğa adımını atan İdiz, 'Küçük Adam Ne Oldu Sana' adlı tiyatro oyunu ile tanındı. SBF profesörü ve Dışişleri Bakanı Mümtaz Sosyal, Küçük Adam Ne Oldu Sana ile ilgili köşe yazısında, Nurseli İdiz'den övgüyle söz etti. Okuduklarından çok etkilenen ve mesleğine daha çok bağlanan sanatçı, "Hayatımda bu yazı kadar önemli bir şey olmamıştır. Beni çok onore etti. Meşhur olduktan, çok paralar kazandıktan sonra da aynı şeyi söyledim" dedi. Sanatçı, "Amerika'da artık oyunculuk öne geçiyor kendilerine yatırım yapıyorlar. Bizde bu daha oturmadı. Holywood'da da artık bu anlayış öne geçti: Hayatlarını daha sakin yaşayıp sanatıyla öne çıkmak! Skandallarla dolu hayatım pek olmadı. Ama gezmeyi yedirmeyi içirmeyi çok seviyorum. Yurt dışına çıkınca en pahalı otelde en pahalı restoranda niçin kalırsın yersin. Şimdiki aklım olsa daha sakin bir hayatım olurdu. 1996 senesinde Vergi Dairesiyle sorun başladı. Bilmediğimiz bir şey. Şimdiki gençler çok sıkı tutuyorlar bu vergi şeyini. Gece gündüz çalışıyorum ama ufak ufak ufak o vergi borçları çıktı tefeciyle vs. alıp ödüyorsun. Piyasada bu duyuldu. Artık 15 alıyorsam 5 alıyorum."

SEÇİL ERZAN GİBİ OLMAZDIM

“Hayatım boyunca rakamlarla olan ilişkilerimi düşünürsen, Türkiye'nin başına çok daha büyük felaketler çıkarırdım. Sadece ben değil, başkaları da zarar görürdü (gülüyor). Seçil Erzan gibi olmazdım ama bir bakmışsın banka şubesi çökmüş. Ne? Nurseli müdür! Kesin yani.”

BEN NASIL BU KADAR PARA KAZANIRIM?

"Hiç mi parayla ilişkiniz iyi olmadı?" sorusuna Nurseli İdiz, "Evet. Bu bilinçaltıyla ilgili bir durummuş. Para kazanma konusunu suçluluk halinde düşünmekmiş. Kişisel gelişim sürecimde tabii ki bütün bunlar masaya yatırılıyor. O yüzden büyük meblağlarda paralar kaybettim. Bilinçaltı 'Ben nasıl bu kadar çok kazanıyorum?' diye soruyormuş. İlginç bir şey!" yanıtını verdi. Dizilere çok reklam alındığını söyleyen sanatçı, "Bu nedenle izleyici artık yotube'de izlemeyi tercih ediyor" dedi.

HAYATINI GARANTİYE ALACAKSIN

Babası gibi iflas ettiğini belirten ünlü oyuncu, "Annem ve babamın da parayla ilişkisi bozuktu. Olduğu zaman çok harcıyorlar, bir birikim yok. Babam da iflas etmiş, ben de aynı örneği tekrarladım. İnşallah bu saatten sonra değişir. Hayatını garantiye alacaksın. Bir evin olacak mesela. Kalanını da harcayacaksın. Markalara, mücevhere hiçbir zaman hevesim olmadı. Bunlara zaten kafa yormadığım, bende marka kullanacak bir tip olmadığı söyleniyor" dedi.

Gercekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)