Bu yıl Leipzig Kitap Fuarı'na tanınmış yazarlarının yanı sıra eğlence sektörünün yıldızları da bekleniyor. Kitap fuarı müdürü Astrid Böhmisch, diğerlerinin yanı sıra Marc-Uwe Kling, Ingrid Noll ve Arne Dahl'ın da Leipzig'e geleceğini duyurdu.

Aktörler Jörg Hartmann, Katja Riemann ve Uschi Glas da fuarda olacaklar ve "Leipzig Okurları" festivalinde kitap okuyacaklar.

 

Kitap fuarı 21-24 Mart tarihleri arasında yapılacak.

 

Leipzig Kitap Fuarı'nın bu yılki konuk ülkesi Hollanda.  


Yönetmen Böhmisch'e göre ziyaretçi geçen yılla aynı düzeyde. İlginin kesintisiz sürdüğü belirtiliyor.  Fuarda dünyada Almanya'daki tüm büyük yayıncılar temsil edilmektedir. Böhmisch, kapasite kullanımının fazlasıyla tatmin edici olduğunu söyledi.

Fuara kayıtlar geçen yılın biraz üzerinde gerçekleşti. 2023 yılında 40 ülkeden 2082 yayıncı Leipzig'de fuara katıldı. Bundan önce de kitap fuarı korona salgını nedeniyle üst üste üç kez iptal edilmişti.

Böhmisch, dünyadaki pek çok sosyal ve politik kriz göz önüne alındığında, bu yılki kitap fuarının özellikle fikir alışverişi ve fikir oluşturma için uygun bir yer olmasını istediğini söyledi. Çok sayıda panel tartışması bekleniyor.

Fuarda Ukrayna'ya destek okumaları da yapılacak. Böhmisch, bu programa ilişkin planlamanın halen devam ettiğini söyledi.

 

Ayrıca fuarda Almanya'nın en önemli edebiyat ödüllerinden biri olan Leipzig Kitap Fuarı Ödülü 20. kez veriliyor. Adaylar 29 Şubat'ta açıklanacak.

 

Gercekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)