Avrupa'da adı sanı duyulmayan Galler sağlı-sollu geldi, elini kolunu sallayan ceza sahamıza girdi. İkili mücadelelerde yerden kalkamadık.

Defansımızın arkasına atılan her topu sadece seyrettik. Golden önce üç kez hatta golden bir dakika önce aynı pozisyonu rakip oyuncu kaçırdı.

Takım oyunu yerine ferdi zorlamalarla sonuca gitmeye çalıştık. Ortada ne oynadığını bilen bir sistemi olan takımı Şenol Güneş'in yaratamadığını gördük.

İki maçta da üçüncü pası yapamayan, bir de rakibin değil üç beş pasla yürüyerek kalemize gelmesini engelleyemeyen bir milli takım tüm izleyenleri kahretti.

Süper Lig'den oyuncu seçmek yerine Avrupa'da forma giyen Lejyonerlerimizden medet umduk. Serdar Dursun, Salih Uçan, Caner Erkin'in cezası Türkiye'de oynamalarıydı galiba.

Merih Demiral'ı ilk 11'de başlatmayarak (cezalandırarak), defansı güçsüz bıraktı. Zamanında önemli değişiklikler yerine maçın sonlarını bekledi. Bire-birde yapılması gerekenleri görmedi. Rakibin aynı bölgelerden adeta bire-bir fotokopiden geçmiş pozisyonlarına önlem alamadı.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bir soru üzerine bu başarısızlığın büyük bir bölümünü (aman ne güzel) şampiyonanın en genç takımı olmamıza bağladı.

Sistemimiz çöktü dedi ama olmayan sistemin çökmesinin de mümkün olmadığını düşünemedi.(Avni Küpeli - Odatv)

Grubumuzdaki 2 maç sonunda Euro 2020 tablomuzda; gol yok, puan yok ama -5  gol (kötünün kötüsü) averajımız var.

Bizim sahadaki futbolcular Milli Takım futbolcuları gibi değillerdi. Lejyonerler gibilerdi. Eski bir deyimdir hani; parayla asker tutarsınız mücadele ettirirsiniz. Hiçbir şey oynamadık iki maçta da. "Türk Milli Takımı bu mu!" dedik. Adamlarla kavga etmeye kalktık, onu bile beceremedik, oyunun sonlarına doğru. 15 kişi birden kavgaya girmeye kalktılar. Biz onu bile yapamadık. Bu Milli Takım için önce federasyona bakarım, sonra da teknik direktöre. Ama benim için sürpriz olmadı. Türkiye'deki futbol kalitesinden böyle Milli Takım çıkardı. Zaten Türkiye liginde oynayan futbolcularımız azdı ilk 11'de sahaya sürdüğümüz iki maçta da. (Erman Toroğlu - Sabah)

Doldurdular 'bizim çocuklar sizin çocuklar' diye.Benim çocuklarım; tekmeye kafa sokardı. Maç bitince yürüyecek halleri kalmazdı. Onun için bunlar benim çocuklarım değil, sizin çocuklarınız olsun. Hep beraber federasyonla, teknik direktörle mutlu yeni sezonlara... Yavaş çekime bakıyoruz, arkadan elini kolunu sallaya sallaya geliyor, takip eden hiçbir oyuncumuz yok. Defans, takım savunması skandal.  (Ahmet Çakar)

Turnuvanın başında futbol ve mücadele olarak "REZİL" olduk. Adam gibi mücadele etmedik, skorlara isyan edecek bir oyuncu grubu göremedik. Teslimiyetçi oynadık, zihinsel olarak bir büyük turnuvaya hazır olamadığımıza tanık olduk. Şenol Güneş'in bile turnuvaya kafaca motive olamadığını gördük. Şenol Hoca'nın kadro yaparken duygusal davranması büyük hataydı ve hangi oyuncunun daha hazır olduğunu tespit etmesi gerekirdi. Futbol olarak rezilleri oynadık. Bunun iki nedeni var; 1-Kamp döneminde yükleme mi yapıldı? Yürüyecek halimiz yoktu. 2-Takım oluşumunda Şenol hoca bazı oyuncuların etkisinde mi kaldı? Sonuç; bir turnuvayı daha ıskaladık. Yazık. (Levent Tüzemen)

Günümüz futbolunun istediği basit oyun modelini kesinlikle uygulayamıyoruz. Taktik olarak da gerekenleri yapamıyoruz. Örneğin Ramsey'in özellikleri biliniyor. Orta saha oyuncusunun en büyük artısı zamanlı koşularla, sinsi sinsi depar kulvarlarına sızmak. (Ömer Üründül)

GÜNEŞ'İN MAAŞI

Karşılaşmanın ardından Şenol Güneş’in adı sosyal medyada Türkiye gündeminde üst sıralara kadar yükseldi. Güneş hakkında on binlerce paylaşım ve eleştiri yapıldı. En çok eleştirilen konu ise Güneş’in maaşı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yıllık 3.2 milyon Euro (33 milyon TL) alan Güneş, turnuvanın favori üç takımının teknik direktörlerinin ardından en yüksek maaşı alan dördüncü futbol insanı oldu. Öte yandan Galler Teknik Direktörü Rob Page'in yıllık ücreti 330 bin Euro olması da tepkileri yükseltti.

Rakamlara göre Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw 4.4 milyon Euro, Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Diddier Deschamps 4.2 milyon Euro, İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Luis Enrique 3.4 milyon Euro alıyor.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)