Son DakikaSosyal medya X'te İslamcı yazar İhsan Ateş  'Yahudilikle ilgili ilginç bilgiler' başlığıyla Filistinlilerin genleri araştırıldığında Sami ırkı ama Yahudilerin genlerinin Hazar Yahudisi beyaz ırk genleri olduğunu yazarak Türkiye'de Kemalistlerin de genlerinin araştırılması önerisinde bulunması binlerce kızgın tepkiye neden oldu.

İHSAN ATEŞ'İN YAZISI:

Yahudilikle ilgili ilginç bilgiler:

Okuduğum ingilizce bir raporu tercüme edip sadeleştirerek paylaşıyorum. Bence bilinmesi gereken çok önemli tarihi bir gerçek.

“Kudüs İbrani Üniversitesi'nde Dr. Areilla Oppenheim, 2001 yılında İsrailliler ve Filistinliler üzerinde ilk kapsamlı DNA çalışmasını yapmış ve İsrail oluşmadan önce gemilerle Filistin'e getirilen göçmenlerin DNA’sında %40'ının Moğol, %40'ının Türk olduğu sonucuna varmıştı. Bunları orijinal İbranilerle ilişkilendirilen hiçbir Sami kanı sonuçlarda çıkmamış. Bu araştırma ayrıca başka bir DNA projesiyle de doğrulandı. John Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi McKusick-Namans Genetik Tıp Enstitüsü'nden Dr. Eran Elhaik, 2012 yılında yaptığı araştırmada aynı sonuçlara vardı.

Aşkenazi diye adlandırılan Yahudiler aslında Ortadoğu’dan hiçbir zaman başka bölgelere göç etmediler. Kapsamlı DNA sonuçları, %80 üzeri oranda Sami kanı taşıdıkları belirlenenlerin Filistinliler olduğunu ortaya çıkardı ve bu nedenle o bölgenin gerçek tarihsel sahiplerinin Filistinliler olduğu anlaşılmış oluyor. Filistin’e İsrail adı verilmeden önce onlarca gemilerle bölgeye getirilen beyaz Yahudiler, ataları Sami olan Ben-i İsrail olan yahudilerin olmadığı da ispatlanmış oldu. Yani Allah’ın seçilmişleri olduklarını iddia eden günümüz sahtekar siyonistlerin aslında Alman, Rus, Polonyalı, Avusturyalı, Litvanyalı vb. beyaz Doğu Avrupalıların ??torunları oldukları anlaşılmıştır.

Onlar da, asırlar önce Kafkasya’dan Doğu Avrupa’ya göç eden Hazar yahudilerinin torunları oldukları biliniyor, ancak şimdiki İsrail yahudileri bunu asla kabul etmiyorlar” Bu rapor doğrusu çok enterasan.

Benzer bir DNA çalışmasının ülkemizdeki Kemalist, Faşist, Tengrici ve kendini aşırı Türkçü diye tanımlayan kesim üzerinde de yapılması muhakkak faydalı olacaktır. O zaman göreceksiniz, Türkçülük altında İslama saldıranların, Araplardan ve İslami çağrıştıran her şeyden nefret etmelerinin altında gen ve kan bozukluğunun olduğunu göreceksiniz.

PROF. DR. AYGÜN ATTAR'IN YAZISI:

İletinizi okumaya başlarken bilimsel bir araştırmaya dair iyi paylaşım diyecektim ki .. sonucuna eklemiş olduğunuz aleni Türklük nefretinizi özetleyen paragrafınızla asıl niyetinizi anlamış oldum.

Siz de “Türkçülük adı altında” girizgâhıyla eleştirdiğiniz Türklükle İslamiyeti ayrıştıran kitlenin aynısını hatta daha fazlasını yapıyorsunuz. Hüsnü niyetliyseniz siz de onların saldırdığı gibi “İslami taassup” bahanesiyle Türklüğe saldırıyorsunuz, neden? Arap olmayan Müslümanlar köle olarak kabul etmiş Emeviler döneminde zayıflayan İslamiyeti taçlandıran Allahu Ekber sedalarıyla Kılıç kuşanan Türklerin vatanında bir eliniz yağda bir eliniz balda yaşarken Türklere ve Türkçülüğe nefretiniz nedenini merak ediyorum?

Türklük ve İslamiyeti hanki sebebten olursa olsun ayrıştırmak , ortaya nifak tohumları ekmek , hala bunu şimdi Türkiye hakkın savunucusu olarak yedi düvele karşı gerçekleştirdiği bir zamanda yapmak neden?

Siz, Türk Vatanında Türkiye Cumhuriyetinde gayet rahat yaşıyor ve maşallah her Tv kanalından her konudaki “engin birikimlerinizle”hepimize ders veriyorsunuz kimse sizin etnik kimliğinizi tartışmıyor bildiğim kadar. Siz, şerefsizce soykırım gerçekleştiren siyonistlere dair bilgi paylaşımı adı altında üç beş hadsizden hareketle Türkçüleri neden hedef gösteriyorsunuz?

Türkçü Turancı olmak suç değil, Elhamdülillâh kanımızdan soyumuzdan sopumuzdan dinimiz imanımızdan eminiz. Her fırsatta Türklüğe, Türk Devletlerine çeşitli bahanelerle saldıran ve şunu din adı altında yapanlar için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim!

Not: Azerbaycan Türkü olarak 1993 senesinde birileri dinci olma yaftasıyla fişlenme korkusuyla gizlenirken “Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı” kitabını tercüme ederek“ yazmış olduğum tafsilatlı ön sözde Türk Dünyasını İman İnanç İtikatla silahlanmaya davet etmiş Türk Milliyetçisi, Türkçüyüm çok şükür!

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)