Futbol dünyasının en büyük şöleni Atatürk Olimpiyat Stadı'nı ve İstanbul sokaklarını dolduracak yüz binlerce taraftar ve 118 ülkede TV başındaki milyarlarca insan tarafından takip edilecek.

Finalist takımlar Inter ve Manchester City'nin taraftarları dün kafileler halinde İstanbul'daki havaalanlarına geldi. Gün boyunca 125 charter uçuş yapıldı.

Bileti olmadığı halde dünyanın dört bir yanından futbol şölenini İstanbul sokaklarında yaşamak için Türkiye'ye gelen turistler de otelleri doldurdu.

UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Taksim'e dev Şampiyonlar Ligi Kupası'nın maketi yerleştirildi. Kupayı gören vatandaşlar ve turistler önünde fotoğraf çektirerek o anı ölümsüzleştirdi. Maç için gelen taraftarlar ise forma ve armaların satıldığı çadırda yoğunluk oluşturdu. Karşılaşma öncesi İstanbul'a gelen her iki takımın taraftarları özellikle Taksim, Sultanahmet Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde coşkulu görüntüler oluşturdu.

Taraftarların yoğunluğu çevre esnafı da mutlu etti. UEFA Şampiyonlar Ligi yetkilileri misafirperverlikleri için İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve ekibine teşekkür etti.

32 AMBULANS 180 SAĞLIKÇI HAZIR
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, toplamda 16 ambulansı organizasyon için stat haricinde hazır bulundururken ayrıca 6 sağlık çadırında sağlık hizmeti sunuluyor. Stat çevresinde ve içinde ise 32 ambulans, 8 revir, 2 sağlık çadırı ve 180 sağlık personeli hazır bulunduruluyor.

4 FARKLI NOKTADAN ÜCRETSİZ SEFER
Biletli ve akredite seyirciler için 4 farklı noktadan ücretsiz otobüsler kaldırılacak. Yenikapı, Beşiktaş, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gün boyunca toplam 500 otobüsle sefer düzenlenecek.

LİVERPOOL-MİLAN FİNALİ UNUTULMADI

25 Mayıs 2005'te Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan ve Liverpool'un Milan karşısında 3-0 gerideyken durumu 3-3'e getirip penaltılarla kupayı kazandığı maç, tarihin en iyi finali olarak hafızalara kazıdı.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)