Qudaibergen, RAMS Global ana sponsorluğunda, Yıldızlar Organizasyon, GAİN Medya ve BWO Entertainment işbirliğiyle İstanbul'da vereceği konser öncesinde Feriye'de basın toplantısı yaptı.

Toplantıya Qudaibergen'in yanı sıra TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kazakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul, BWO Entertainment Genel Müdürü Ömer Lakay, Yıldızlar Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Yıldız, RAMS Kazakistan Temsilcisi Yerkin Baibatyrov ve RAMS Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Funda Öge katıldı.

İstanbul'da ilk kez konser vereceği için çok heyecanlı olduğunu belirten Qudaibergen, "Büyük konsere yaklaşık 3 ay var. Türk hayranlarımla karşılaşmak için 3 ay nasıl bekleyeceğimi bilemiyorum. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Hayranlarım olmasa asla burada olamazdım." dedi.

Qudaibergen, konser için kardeş ülke olarak gördüğü Türkiye'ye teşekkür ederek, "İki ülke arasındaki özellikle manevi ve kültürel ilişkilerin gelişmesi bizim için çok önemli. Bu etkinlik de buna köprü vazifesi görüyor. İnşallah sizlerle konserde buluşmak istiyor ve sizleri konsere bekliyoruz." temennisinde bulundu.

İstanbul konserinin müzik kariyeri için çok önemli olduğuna dikkati çeken Kazak müzisyen, şöyle devam etti:

"Öncesinde ve sonrasında görmediğiniz bir Dimash ile karşılaşacaksınız. Bugüne kadar benim sanatımın yüzde 30'unu veya 35'ini görmüşsünüzdür. Zaman içinde hayati tecrübelerimiz, birikimimiz değişiyor. Bu konserde de gelişen ve ilerleyen tecrübelerimi sizlere aktarmak istiyorum."

Qudaibergen, İstanbul konserinde Türkiye'den bir müzisyenle sahne alıp almayacağına dair soruya ise "Sahnede bana eşlik etmek isteyen tüm sanatçılara kalbim ve gönlüm açık. Kimle beraber sahne alacağımı inşallah konsere geldiğinizde görmenizi diliyorum. Şimdilik Türkiye'nin ve Türk halkının gönlünde yer edinmiş bir sanatçı olduğunu söyleyebilirim." şeklinde cevap verdi.

Bu konserde en büyük amaçlarının Türk-Kazak dostluğunu sahneye taşımak olduğunu dile getiren Kazak müzisyen, sahnede Türkçe şarkılar da seslendireceğini aktardı.

Toplantının ardından Qudaibergen'in yeni klipi "When I've Got You" basın mensuplarına izletildi.

Dimash Qudaibergen'in 30. yaş günü dolayısıyla 24 Mayıs'ta gerçekleştireceği İstanbul konserinin biletleri "Biletix", "Passo" ve benzeri internet sitelerinden temin edilebilecek.

Gercekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)