Sinema ve Tiyatrolara yasak kalktı ama...

Ankara Tiyatro Yapımcıları (ANTİYAP) sözcüsü Murat Demirbaş Haber Global'in haber saatine katılarak 1 Temmuz'da tiyatrolar ve sinemaların açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

news-details
Tiyatro

Aynı zamanda Türkiye Sanatçılar Derneği'nin başkanı da olan Murat Demirbaş,1 Temmuz'da salonların açılmasının serbest olmasının önemli olmadığını vurgulayarak "Yasak kalkıyor ama tiyatrocuların sezonu 1 Ekimde başlar Haziran'da biter." dedi.

T. Murat Demirbaş'ın açıklaması şöyle:

"Tiyatrolara şimdi seyircinin gelmesi mümkün değil. Biz hazırlığımızı 1 Ekim'e göre yapıyoruz. Açık havalarda gösteriler yapılabilir ama kapalı salonlara zaten sezon kapalı. Bu önlemlerin kalkması anlamında güzel bir şey ama biz Ekim'de bekliyoruz seyircileri.

"Özel tiyatrolar entübe durumuna girdiler. Önce var olan salonları kaybetmemek gerekiyor onları açık tutmak gerekiyor. Uzun vadede de önlemler gerekli.

"Biz kısa vadede sanayi odasından ticaret odasından yardım isteyerek ayakta kalmaya çalışıyoruz.

"Uzun vadeli çözüm bekleyen sorunlar vergi indirimi. Vergiler belini büküyor. Özel tiyatro alanında girişimciler tacir olarak görülüyor, biz sanat girişimcisi olarak tanımlanmasını istiyoruz."

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..