Denizlerde rüzgar genellikle orta kuvvet ve üzerinde esiyor. Marmara'da zaman zaman fırtına şeklinde de esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi yağışlı. Edirne dolaylarında yağış kar şeklinde kendini gösterecek. Sıcaklık bölgede 6-7 derecelerde ölçülüyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde kar, kalan yerlerde sağanak yağış bekleniyor. Cuma günü kar yağışı yerel geçişler şeklinde olacak, kıyıda ise parçalı bulutlar görülecek.

Akdeniz Bölgesinin geneli kuvvetli sağanak yağış alıyor. Sıcaklık en yüksek 14-15 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü de yağışların devam etmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde yağışlar kar ve karla karışık yağmur şeklinde. Sıcaklık Ankara'da 7, Sivas'ta 5 derece.

Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışların karla karışık yağmura da dönmesi bekleniyor. Cuma günü ise sıcaklık düşüşüyle bölgede kar yağışları görülecek. 

Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde karla karışık yağmur, bölgenin kalanında kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık 4-5 derecelerde ölçülüyor, Malatya'da en yüksek 7 dereceye çıkıyor.

Güneydoğu Anadolu yağmurlu. Bölgede toz taşınımı yaşanabilir. Görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı. 

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)