‘3 tenors'un efsanelerinden Jose Carreras, The Farewell Tour kapsamında son kez Türkiye’ye geliyor. İspanyol sanatçı, hayatının ve kariyerinin en önemli anlarıyla bezeli dev ekranların yer aldığı bir çoklu medya gösterisi ile 20 Eylül Cuma günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda sevenleriyle bir araya gelecek. Jose Carreras’ın konser biletleri 20 Mayıs Pazartesi günü satılacak.

6 yaşındayken ABD'li ünlü tenor Mario Lanza'ya hayranlığıyla müziğe ilgi duyan ve amatör bir bariton olan dedesi Salvador Coll'un desteğiyle piyano ve ses eğitimi alarak müziğe başlayan İspanyol tenor, 8 yaşında konservatuvar eğitimine başladı. Carreras sahneye ilk kez 11 yaşında Gran Teatre del Liceu'da çıktı. 1970'te Nabucco ve Lucrezia Borgia ile yaptığı çalışmalarla ses getiren ve 1971 yılında Parma'nın en prestijli yarışmalarından Voci Verdiane'yi kazandı 

İlk kez İtalya'da sahne alarak müzik kariyerinde hızla ilerleyen Carreras, bu performansın ardından New York, San Francisco ve Londra başta olmak üzere pek çok şehirde ünlü sopranolarla sahne alarak kısa sürede tanınırlık kazandı. Kariyerinin en muhteşem performansına Placido Domingo ve Luciano Pavarotti ile sahneye taşıdıkları "3 tenors" konserleriyle yükselen Carreras, bu konserlerde yaklaşık 2 milyon seyirciye konser verdi. (DHA) 

Gercekedebiyat.com 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)