Seyyit Nezir'in yönettiği Üvercinka dergisi bu sayısında FETÖ"cü darbe girişimini irdeledi.
 
Dergide, Abdullah Şevki’nin “Yeni Wittgensteincılık bağlamında şiirin tanımı” yazısı, “özünde bir dil olgusu” olarak şiirin günümüzdeki biçim ve içerik yapısını tartışıyor.

Koray Feyiz, küçük İskender şiirini “şair kimliği, artı ürün ve sınıflı toplum odağında marjinal devrim” oluşuyla değerlendiriyor.

Necati Güngör, Cemal Süreya üstüne bellek kayıtları aktarırken, A. Didem Uslu Mehmet Seyda’yı antiroman kurgusu açısından inceliyor.

Aslıhan Tüylüoğlu, emekçi kent insanlarının şairi olarak Cahit Irgat’ı anımsatıyor.

Sevgican Akça, Mustafa Günay, Arif Arslan, Günay Güner, felsefe - edebiyat ilişkisini yazarken, Ramazan Teknikel, ödüllere üzerine saptamalarda bulunuyor.

Derginin “Hiyerarşi ve Sanat” başlıklı kapak yazısında ise 15 Temmuz’daki emperyalist güdümlü FETÖ’cü darbe girişimi karşısında sanatın konumlanışı irdeleniyor.

Vedat Akdamar, İstanbul Şiir Festivali üstüne İsmail Biçer’in sorularını yanıtlarken, Fatma Türk Kuşkaya, Ümit Öztürk’ün şiirini; Seyyit Nezir, Metin Altıok’u anlatıyor.Dergiye Turgut Tan ve Zühal Tekkanat anı - günlükleriyle, Barlas Özarıkça ve Aydan Ay öyküleriyle, Cahit Irgat, Elif Sorgun, M. Sadık Kırımlı, Seyyit Nezir, Tarık Günersel, Engin Turgut, Mustafa Günay, Ümit Öztürk, Zafer Yalçınpınar, Mustafa Emre, Rasim Savak, Sadık Erol Er şiirleriyle yaratıcı kişiliklerini katıyor.

gercekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)