Ankara’da yeni bir edebiyat dergisi...

Ankara’da, bir kültür sanat ve edebiyat dergisi doğdu: Çayyolu Kültür Sanat Edebiyat Dergisi...

news-details
Dergi

Çayyolu Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi, büyük bir yayın grubuna ait dergi değil. İki ayda bir yayımlanacak olan derginin 3. sayısı, 1 Kasım’da dolu bir içerikle çıkıyor.

Salgın günlerinde okurlarına “Merhaba” diyen derginin imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Kâmil Akdoğan. Ankara doğumlu olan Akdoğan, hem yayıncı hem de şair ve yazar. “Tülün Ardındaki Ay”, “Türkiye Yerel Edebiyat Dergileri Albümü”, “Antakyalı Hoca Hanım”, “Oğuz Akdoğan Şiirleri” ve “Antakyalı Yazılar” kitaplarından bazıları.

Akdoğan, Çayyolu Kültür Sanat Edebiyat Dergisi hakkında şunları söyledi: “Düzgün, dürüst, namuslu, ilkeli bir dergi oluşturma peşindeyiz. Son yıllarda, dergiler birbirine benzemeye başladı. Biz, akılda kalan bir dergi olmak istiyoruz. Yerel bir dergi değiliz. Dergimizde şiir, öykü, makale, kitap tanıtımı, deneme ve edebiyat/sanata dair güzel olan her şey var. Yazarı her kim olursa olsun, sayfalarımızdan bir tek kişi incinmeyecek, ötelenmeyecek. Hiç kimsenin yaşam biçimine, kültürüne kem söz edilmeyecek. Seçtiğimiz yazı ve görseller ile gençliğe ve çocuklara önem verdiğimizi her sayıda göstereceğiz.”

Çayyolu Kültür Sanat Edebiyat Dergisi’nin yayın kurulunda Kâmil Akdoğan'ın yanı sıra, Şerif Temurtaş, Hatice Eğilmez Kaya, Merve Erdoğan, Habibe Nur Alperoğlu, Nurşen Kaygısız, Muhammed Balaban, Şahika Çağlar, Arzu Günal, Arif Selim Özdaş ve Burcu Topağaç bulunuyor. Dergi ile iletişim ise şöyle: “WEB: www.cayyoludergisi.com- Mail: iletisim@cayyoludergisi.com” 

Ahmet Zeki Yeşil
Gerçek Edebiyat

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..