Kayseri‘de ilginç bir olay yaşandı. Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle kısmi karantinaya alınan mahalleye virüsü, mahallelinin isteğiyle virüs bulaşmasın diye “okuyup üfleyen” kadının bulaştırdığı ortaya çıktı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, bir üfürükçünün yeni tip Koronavirüs’e (kovid-19) karşı okuyup üflemesinden sonra bir mahallenin karantinaya alındını belirtti. Kayseri Tabip Odası, vatandaşları “Üfürükçüye gitmeyin” diye uyardı. Kayseritelgraf’ta yer alan yazıda, Altınkaya olayla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın.

Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana!”

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)