Motosikletli kuryelik yapan ve aynı zamanda üniversite öğrencisi olan 19 yaşındaki Muharrem Can İncir'in, sipariş teslim etmeye götürdüğü otelde gördüğü piyanoyu çaldığı anlar sosyal medyada viral olmuştu. Hiçbir eğitim almadan kendi kendine piyano çalmayı öğrendiğini açıklayan İncir'in, Mozart'ın en bilinen eserlerinden olan 'Türk Marşı'nı çalması milyonlarca kişide hayranlık yaratmıştı.

Can İncir, piyanoyu bu defa dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay'ın sahnesinde çaldı. Onay'ın konserini izlemeye giden İncir, davet üzerine piyanonun başına geçerek 'River Flows in You' parçasını çaldı.

Piyanist kurye Muharrem Can İncir'in performansını izleyen müzisyenler destek ve tebrik mesajlarını sosyal medya aracılığı ile yolladı. Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay da İncir'e destek veren isimler arasına katıldı.

Can İncir'i kendi konserine davet eden Onay, sosyal medya hesabından piyano başında beraber çekildikleri bir fotoğrafı paylaşarak, "Sevgili Can İncir davetim üzerine konserime geldi ve öncesinde biraz çalıştık, yarın da devam edeceğiz. Çok mutlu oldum, başarılar diliyorum yetenekli ve hevesli gencimize" şeklinde konuştu.

GÜLSİN ONAY'IN SAHNESİNDE ÇALDI

Grand Pera Emek Sahnesi'nde dün akşamki konser sonunda Gülsin Onay, Muharrem Can İncir'i sahneye davet etti. İlk kez kalabalık bir izleyici karşısına çıkan Can İncir, piyanoyla Yiruma'nın 'River Flows in You' adlı eserini çaldı.

Gülsin Onay ve izleyicilerden büyük alkış alan Muharrem Can İncir, gururlandığını belirterek "Gülsin hanım sağ olsun sahneye çıkardı, piyano çaldırdı. Diğer yetenekli arkadaşlarımıza da çaldırdı, onlar da gerçekten çok güzel piyano çalıyor. Piyanoya Deniz Can adlı bir arkadaşım sayesinde başladım. Org almamı önerdi. Org aldım, orgla beraber hiçbir eğitim almadan, nota bilgisi olmadan kendimi bu raddeye taşıdım" dedi.

gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)