Son DakikaCumhuriyet gazetesi yazarı şair Ataol Behramoğlu'na, yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle iktidara yakın medya organları ve sosyal medya hesaplarından 'tutuklansın' etiketli kampanya başlatıldı.

Ataol Behramoğlu Cumhuriyet’e konuyu açıkladı, neler yaşadığını ve ne düşündüğünü anlattı.

Behramoğlu, “Bu gibi saldırılara yanıt vermeye değmez. Çünkü göz göre göre bir gerçeği saptırmaktalar ve işlerine geldiği gibi yorumlamaya çalışarak bulanık suda balık avlamak istiyorlar” dedi.

Daha önce de benzer şekilde hedef olduğunu belirten Behramoğlu, “Bugün Türkiye’de ağzınızdan bir laf çıktığı zaman başınız belaya giriyor. Ahmet Ercan gibi değerli bir bilim insanını çocuklarla ilgili bir kaygısını dile getirdiği için gözaltına alıyorlar. Ülkede bir dikta havası estiriliyor. Benim sözüm tek bir kişi ya da kişilere değil genele söylenmiş bir laftı. Ben ne diye birilerini tehdit edeyim? Benim ordum  ya da  silahım mı var? Dolayısıyla bunu demagoji haline dönüştürerek göz korkutmak istiyorlar. Ancak bizim sesimizi kısamazlar. Biz ülkemiz için, yurdumuz için, demokrasi için, halkımız için barış ve güzellik için konuşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BEHRAMOĞLU MESAJI SİLDİ

Behramoğlu, gelen tepkilerin ardından yaptığı paylaşımı kaldırarak yeni bir paylaşım yaptı ve yeni bir mesaj paylaştı:

"Gelen alçakça sövgüleri görünce tweetimi tekrar ediyorum: Bir gün “devlet benim“ diyen bir devlet başkanının (16.Louis) başı kesilmişti. Hiç bir devlet başkanı devletten büyük değildir. Haydi buyurun küfürbaz, ahlâksız, ihbarcı trol sürüsü."

Öte yandan iktidara yakın Yeni Şafak, Sabah gibi yayın organları da Behramoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ölümle tehdit ettiğini iddia eden haberler yayımladı.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)