Son DakikaBugün kalabalık bir taraftar topluluğu, 2. Lig'de mücadele eden MKE Ankaragücü Kadın Voleybol takımına destek verdi. Türkiye Kadınlar 2. Voleybol Ligi 11. Grup'taki 11. hafta maçında MKE Ankaragücü ASTOR, TVF Ziraat Bankkart Voleybol Salonu'nda Anadolu Voleybol ile karşılaştı. Karşılaşmada 25-18, 25-16 ve 25-18 set sonuçlarıyla 3-0 galip gelen takımlarını destekleyen sarı lacivertli taraftarlar, kulübün eski başkanı Faruk Koca lehine de tezahürat yaptı.

Özellikle Gecekondu taraftarlarının ağırlıkta olduğu kalabalık bir taraftar grubu voleybol maçının ardından araçlarla MKE Ankaragücü Beştepe Spor Kompleksi'nin kapısına geldi. 

Eşleri ve çocuklarıyla gelenlerin de olduğu taraftar grubu uzun süre bekleyişin ardından içeri alındı. Kalabalık grup marşlar şarkılar eşliğinde antrenman sahasının bulunduğu bölgeye geldi. Ancak antrenman sahasının görüş mesafesinin uzak olması nedeniyle halı sahada taraftarla futbolcuların buluşacağı söylendi.

Ancak yalnızca yeni başkan ve teknik direktör Emre Belözoğlu halı sahada tel örgülerin ardında bekleyen taraftara son durumu açıkladı.

Başkan İsmail Mert Fırat, son yaşanan olumsuz olaylardan sonra, “Giderek durumun olumlu olarak bize döndüğü”nü, bu nedenle “dikkatli olmamız” gerektiğini, “ bu kötü günlerden taraftarın da desteğiyle hep birlikte” çıkılacağını, bu desteğin sürmesinin ve buradan sonra mutlaka Tandoğan’a gidilmesini istedi.

Emre Belözoğlu da uzun bir konuşma yaptı ve özetle şunları söyledi: “Ankaragücü çok büyük bir camia. Ben Fenerbahçeliyim ama burada olmaktan çok mutluyum ve gururluyum. Seyircinin takıma etki ettiği iki veya üç kulüpten birisi Ankaragücü. Talihsiz olaylar yaşadık ama ben yönetimden ve bu futbolcu grubundan memnunum. Bu futbolcularla önemli işler yapacağız. Buraya kadar gelip desteğinizi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu zorlu günleri de aşacağız. Hep birlikte güzel şeyler yapacağız.” dedi.

Gecekondu grubunun lideri Ali İmdat da, taraftar olarak yönetimden destek beklediklerini, bütün etkinlikleri kendi olanaklarıyla yaptıklarını, yönetimden kimsenin arayıp sormadığını, deplasmana gitme konusunda da yardım beklediklerini ileterek, “Yüz yüze görüşmek istiyoruz sorunlarımızı, her türlü eleştirimize rağmen bu son olaylarda elbette ki takımımızın yanındayız” dedi.

Başkan İsmail Mert Fırat’da Ali İmdat’a, “Biz sizin yanınıza gelelim konuşalım. Elbette, bu durum aşılmayacak, çözülmeyecek bir şey değil” dedi.

Büyük bir olgunlukla konuşulanları dinleyen taraftarlar daha sonra maytaplar meşaleler yakarak antrenmanı izledi. Daha sonra Tandoğan tesislerine gidildi.

Tandoğan tesislerinde hazırlanan açık hava döner ziyafetiyle sloganlar atıldı hoş beş edildi. Genç Ankaragüçlüler’in yemek sonrası çöp torbalarıyla çevre temizliği takdir topladı.

ANKARAGÜCÜ BEŞTEPE TESİSLERİNİN DURUMU

Ancak Ankaragüçlü taraftarlar ender olarak kapıları kendilerine açılan tesisleri beğenmedi. Metrelerce yükseklikte muşambayla çevrili sahanın, uzaktan, boş araziden çamur içinden, ancak belki dürbünle izlenebileceği görüldü. Taraftarlar, antrenman izleyebileceği bir küçük oturma alanının inşa edilmesini istediler.

Ayrıca atıl durumda yarı inşaatlar ve tesislere yatırım yapılmamış olmasının görülmesi eleştirilere neden oldu. Tesis, Tandoğan'ın aksine 'halka kapalı' tecrit bir görünümdeydi. Antreman sahasını modern hapishane gibi duvarlarla örmek değil taraftara oturacak yer yapıp açmak, canlandırmak gerekiyor. (Haber ve fotoğraflar: Ahmet Yıldız)

Gerçek Edebiyat

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)