Derneğimizin 27 Ocak 2024 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurul Toplantısı 32 üyemizin katılımı ile yapıldı ve OYBİRLİĞİ ile seçilen liste görev bölümünü yaparak çalışmalarına başladı.

SANAT KURUMU DERNEĞİ 2024 YÖNETİM DAĞILIMI  

 Yönetim Kurulu Başkanı  F. Onur SEZER

 Asbaşkan Sibel BAĞLI BİÇER

 Genel Yazman N. Güneş ATAY

 Genel Sayman  İ. Baran USLU

 Sanat Kolu Başkanı – Üye Şule BALAN

SANAT KURUMU DERNEĞİ 2024 DENETİM KURULU

Başkanı  N. Nihan BAYINDIR

 Üye Nilgün ALTAN

 Üye Şebnem ŞEKEROĞLU UZUN

SANAT KURUMU DERNEĞİ 2024 ONUR KURULU

Onur Kurulu Başkanı Ayten TİMUROĞLU

 Üye Handan ERBEN

 Üye Çiğdem GÜLER

Değerli Üyemiz, 

Derneğimiz 26 Ocak 1948’den bugüne 76 yıldır sizlerin ve sizden önce üyemiz olan değerli kültür sanat dostları ve sanatçılarımızın gayretleri ile bu güne geldi. Derneğimizin varlığını sürdürmek için ellerinden gelen gayretleri gösteren önceki dönemler Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İlker ÇETİN ve çalışma arkadaşlarına, geçmiş dönemlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyelik görevlerini yapan sevgili üyelerimize, çok değerli Seçici Kurul Üyelerimize, 76 yıl boyunca derneğimize üye olan, katkı sunan kıymetli üyelerimize teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz.

27 Ocak 2024 tarihinde yapılan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Listemizi OYBİRLİĞİ ile seçen, bizlere güvenlerini ifade eden değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. Derneğimizin geçmişini, değerlerini biliyoruz. Her alanda değişimin tüm hızıyla yaşandığı bu dönemde geçmişimizi unutmadan, yarınları da düşünerek yol haritamızı oluşturacağız. Kurumsallaşma sürecini de çok önemsiyoruz. Bunun için Tüzüğümüzdeki eksiklikleri tespit ederek hazırlayacağımız Tüzük taslağını önce sizlerle paylaşacağız ve tüzük genel kurulu ile hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.

Değerli Üyelerimiz,

Yeni Yönetim Kurulu çoğunluğu Ocak 2024’de üye olan arkadaşlarımızdan oluştu. Sizlere kısaca Yönetim Kurulu üyelerimizi tanıtmak istiyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı / F. Onur SEZER: 12 yıldır Sanat Kurumu Derneği üyesidir ve 12 yıl aralıksız Genel Yazmanlık görevinde bulundu. Anadolu Görsel Sanatlar Derneği kurucusu ve Çağdaş Sanatlar Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Kurucusu olduğu Başkent Kültür Sanat Birliğinde bir yıl Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Bilişim/Yazılım sektöründe çalışmaktadır. Kültür ve sanat araştırmaları yapmakta, kültür ve sanat etkinlik ve organizasyonları düzenlemektedir.

Asbaşkan / Sibel BAĞLI BİÇER : Kültür ve Turizm Bakanlığında sanat kurumlarının yönetimi, dava süreçlerinin takibi, telif hakları, uluslararası festival organizasyonu alanlarında çalışmalar yürüttü. Suzuki Müzik Eğitim Derneği kurucularındandır. Kültür ve Turizm Uzmanları Derneğinde yönetim kurulu üyesi ve başkanı olarak görev yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde “Sanat Kurumu Derneği: 1948’den Günümüze” konulu yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir.

Sanat Kolu Başkanı / Şule BALAN : 2004 yılında öğrenime başladığı Hacettepe Üniversitesi GSF Resim Bölümü Hasan Pekmezci atölyesinden 2008 yılında Fakülte birincisi olarak mezun oldu. 2008 yılında İhsan Doğramacı Üstün Başarı ödülü ve Öğrenci Başarı ödülü aldı. 2009-2020 yılları arasında hobi gruplarına resim dersleri, 2011-2012 akademik yılında Ankara Üniversitesi ‘nin birçok bölümünde eğitmenlik yaparak seçmeli resim dersi, 2011-2014 yıllarında ODTÜ Mezunlar Derneğinde özel resim dersleri verdi. 2023 yılından itibaren Anadolu Görsel Sanatlar Derneği Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Kişisel atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Genel Yazman / N. Güneş ATAY : 1979 yılında Konya’da doğdu. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü lisans ve yüksek lisans öğreniminden mezun oldu. Kamu sektöründeki 15 yıllık mesleki kariyeri sonrası danışmanlık sektöründe yöneticilik yaptı. 2023 yılında kurduğu şirketi üzerinden uluslararası stratejik iletişim danışmanlığı yapmaktadır. Profesyonel fotoğrafçı diploması sahibidir. Filatelist ve koleksiyonerdir. Uluslararası İlişkiler alanında doktora öğrenimine devam etmektedir.

Genel Sayman / İ. Baran USLU : 1976 Ankara Altındağ doğumludur. Tüm eğitim hayatı Ankara’da geçmiştir. Liseyi, Özel Arı Fen Lisesinde, üniversiteyi Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünde okumuştur. Haberleşme alanında yüksek lisans, konuşma işleme (sentezleme) alanında doktora çalışmaları yapmıştır. Lise yıllarından itibaren sanata ilgi duymuş, tiyatro izlemeyi ve müzikle uğraşmayı sevmiştir. ÇYDD, ZİÇEV, LÖSEV Vakıflarına ve ALS-MNH Derneğine üyedir. Gelişmiş, paylaşımcı ve medeni bir toplum için; ailede ve okulda verilen eğitimlerden sonra sivil toplum kuruluşlarındaki çalışma ve faaliyetlerin çok önemli ve etkin olduğuna inanır.

Değerli Üyemiz,

Genel Kurulumuzda üyelerimizin önerileri doğrultusunda Derneğimize üyelik giriş ücreti 500 TL, yıllık aidat 300 TL olarak OYBİRLİĞİ ile karar alındı. Geçmiş dönem aidat borçlarınızı hatırlatır ve 30 Nisan 2024 tarihine kadar ödemenizi rica ederiz. 30 Nisan 2024 tarihine kadar ödentilerini ödemeyen üyelerimiz üyelikten çıkarılacaktır. Üyelikten çıkarılan üyelerimiz geçmiş dönem borçlarını ve yeni üyelik ödentilerini ödemeleri şartı ile yeniden derneğimiz üyesi olabileceklerdir.

Ödenti borcunuz 31.12.2023 tarihi itibari ile banka kayıtları ve alındı belgesi kayıtları incelenerek aşağıda belirtilmiştir. Ödentileriniz ile ilgili itirazınız var ise lütfen e posta ile derneğimize bildiriniz. Gerekli incelemeler yapılarak size yazılı bilgi verilecektir. Aidatlarınızı ödemenizi sizlerin üyelik bilinç ve sorumluluğunuza güvenerek bekliyoruz.

Değerli Üyemiz, 2024 yılı itibari ile borcunuz bulunmamaktadır. Düzenli ödemeleriniz için teşekkür ederiz

Derneğimiz Yapı Kredi Bankası Kızılay şubesi ile çalışmaya başladı. Mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanacağımız bankamız İBAN Numarasını not etmenizi bundan sonraki ödenti ve bağışlarınızı bu hesaba yapmanızı rica ediyoruz. Şekerbank hesabımız yılsonuna kadar açık kalacak, ödentilerinizi oradan da yapabilirsiniz.

Alıcı : Sanat Kurumu Derneği

İBAN No : TR03 0006 7010 0000 0020 0213 29

SANAT KURUMU DERNEĞİ 2024 YILI ÇALIŞMA PLANI

 www.sanatkurumu.org.tr web sitemize bilgi girişine başladık. Mart ayı başında siteyi açmayı hedefliyoruz. Çoğunuzun bildiği üzere arşivimiz taşınmalar neticesinde kaybolmuştu.  Özellikle son 5 yılda yaptığımız çalışmalar sonucunda derneğimizin tarihçesi hakkında çok sayıda belge, bilgi ve fotoğrafa ulaştık ve halende araştırmalarımız devam ediyor. YK Başkan Yardımcımız Sibel BAĞLI BİÇER arkadaşımız yüksek lisans tezinde kurumumuzu işlemekte ve birlikte 8 aydır arşiv taraması yapmaktayız. Kurumumuzun geçmişi hakkında en doğru bilgileri kaynakları ile web sitemizde sırası geldikçe paylaşacağız.

Her yıl Temmuz ve Ocak ayında mali durumumuz ile ilgili bilgilendirmeleri mail adreslerinize yollayacağız. Mart ayından itibaren başlayacağımız, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak etkinliklerimizin hazırlık süreci başladı. Etkinlik takvimini web sitemizden ve @sanatkurumudernegi instagram ve facebook hesaplarımızdan takip etmenizi ve etkinliklerimize kültür sanat dostlarınız ile  katılmanızı diliyoruz.

Derneğimiz duyuruları için whatsapp’ta üye paylaşımına kapalı olarak bir grup oluşturacağız. Bu grupta sadece Yönetim Kurulunun duyuruları ile üyelerimizin kişisel etkinliklerinin duyuruları yapılacak. Web sitemizde de etkinlik takvimi içerisinde üyelerimizin kişisel etkinlikleri yer alacak. Lütfen kişisel etkinlikleriniz ile ilgili tanıtım görselleri ve açıklamaları yazılı/text olarak sanatkurumu06@hotmail.com adresine yollayınız.

Değerli Üyemiz,

Derneğimiz etkinliklerini hazırlarken kültür ve sanatın sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı ortamları sağlamak, başta üyelerimiz olmak üzere kültür ve sanata gönül verenlerin bilgilerini tazelemeyi ve artırmayı amaç edindik. Bu konuda sizlerden gelecek tüm önerilere de açığız.

Çalışmalarımıza başlarken öncelik ile Tiyatro ve Edebiyat alanında Çalışma Grupları oluşturacağız. Hazırlanacak yönerge çerçevesinde Çalışma Gruplarından gelecek öneriler Yönetim Kurulunca irdelenecek ve gerekli görülenler için planlama yapılacaktır. Derneğimiz kuruluşundan itibaren öncelik ile sanatseverlerden oluşan bir gönüllü kuruluştur. Tuna Caddesine 1955 yılında taşınması ile tiyatro ve edebiyat dünyasından katılımları sonradan plastik sanatlar alanından sanatçılar izledi. Şu an üyelerimizin çoğunluğunun sanatsever ve Plastik Sanatlar alanındaki sanatçılar oluşturmaktadır. Yeni dönemde başta tiyatro ve edebiyat olmak üzere kültür ve sanatın diğer alanlarına ilgi duyan üyeler kazanmak için de çalışmalar yapacağız.

Her yıl verdiğimiz Geleneksel Ödüllerimiz için Tiyatro ve Plastik Sanatlar Seçici Kurullarımız ile yakın zamanda bir araya geleceğiz. Ödüllerimizin çeşitliliğini azaltmak başta olmak üzere yeni dönemde ödüller konusunda görüşlerini alacağız. 2019 yılında ilan ettiğimiz Plastik Sanatlar Ödüllerinin törenini de bu sene sonunda yapmayı düşündüğümüz 75. Yıl Özel Sergisi içinde vermeyi planlıyoruz.

Değerli Üyemiz,

Kültür ve Sanat alanında bilinçlendirme ve sevdirme gayesi ile 76 yıl evvel yola çıkanlar ile aynı heyecan ve sorumluluk duygusu ile sizler ile sürekli iletişim halinde olarak, birlikte çalışacağız. Bizleri destek ve önerileriniz ile yalnız bırakmayacağınızı biliyor sevgilerimizi sunuyoruz.

Sanat Kurumu Derneği
Yönetim Kurulu adına

F. Onur SEZER
Yönetim Kurulu Başkanı
E posta – sanatkurumu06@hotmail.com

Gerçekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)