Yaşayan efsane Cahit Berkay, önceki gün hükümete yakın Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşmuştu.

"Cahit Berkay: Emperyalistler bizimle uğraşıyor farkında ol Türkiye" başlığıyla yayımlanan röportajda, "Sol dünya görüşüne sahip bir müzisyensiniz ama her kesimden insan bestelerinizi büyük bir ilgiyle takip ediyor..." sorusuna, Berkay, şu yanıtı vermişti:

"Sevgi üzerine besteler yaptım hep. Sevginin sağı solu olmaz. Müziğimle barışı, insan, ülke, doğa sevgisini anlattım. Özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Dışarıdan Türkiye ile uğraşmasalar burası dünyanın en güzel ülkesi olur. Emperyalist güçler yıllardır Türkiye ile uğraştı, uğraşmaya devam ediyor. Bunun farkında olalım. Ortadoğu gibi zorlu topraklar var yanımızda. Savaştan kaçanları ülkemize aldık. Onlar için milyar dolarlar harcadık. Avrupa 'Size para vereceğiz' dedi, onu da yapmadı, kapıları kapattı. Türkiye tek başına mücadele ediyor."

"YAKIŞTI MI CAHİT ABİ"

Cahit Berkay'ın hükümete yakın Sabah gazetesine konuşması tartışmalara neden oldu.

soL Haber Portalı, Cahit Berkay'ın röportajını haberleştirerek, "Yakıştı mı Cahit abi!" başlığını kullandı. soL, haberinde, "AKP'nin gazetesi Sabah'a konuşan isimler arasına Cahit Berkay da eklendi. Tuğba Kalçık'ın tuzaklarından kaçmaya çalışan Berkay'ın sözleri AKP Türkiyesi'ne onay veriyormuş gibi yayınlandı" ifadeleri kullanıldı.

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)