Türkiye Cumhuriyeti'nin’nin en uzun soluklu sanat yarışması olarak 82’nci yılına ulaşan Devlet Resim ve Heykel Yarışması bu yıl İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılına ithafen düzenleniyor. Resim, heykel, seramik ve özgün baskı olmak üzere 4 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada toplam para ödülü 325 bin lira olarak belirlendi. Yarışmanın başvuruları 6 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak  https://gorselsanat.ktb.gov.tr/  adresi üzerinden yapılacak. Yarışmacılar, bu adres üzerinden e-devlet sistemine yönlendirilerek başvurularını uygulayabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 75’incisini düzenleyeceği yarışmada görsel sanatlar alanındaçalışan sanatçılar desteklenerek sanat dünyasına yeni eserler kazandırılması amaçlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının sanat yarışmasında başarı ödülleri ile sergilemeye değer görülen eserleri alanında tanınmış, seçkin isimlerden oluşan seçici kurul belirleyecek. Değerlendirme ekim ve kasım ayları içerisinde yapılacak. “Resim Yarışması”, “Heykel Yarışması”, “Özgün Baskı Yarışması” ve “Seramik Yarışması” kategorilerinin her birinde en başarılı bulunan 3 sanatçıya ayrı ayrı 20 bin lira ve başarı belgesi sunulacak.

Sanat dünyamıza yeni eserler kazandıran 12 sanatçının destekleneceği sanat yarışması kapsamında ayrıca her bir kategoride sergilenmeye değer görülecek en fazla 17 eser için de yine ayrı ayrı 1.250 lira para ödülü ve katılım belgesi verilecek.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)