stanbul Concept Gallery'de yapılan "Masal mi? Gerçek mi?" sergi açılışıyla başlayan festivalde, 28 Şubat'a kadar halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler düzenlenecek.

Geçen 15 yılda 110'dan fazla etkinlik, 10 binden fazla eser ve tasarım, binlerce kültür sanat profesyoneline ev sahipliği yapan festival, bugüne kadar toplam 10 milyon kişiye ulaştı.

Festival küratörü Işık Gençoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, içi boşaltılan "aşk" kavramının itibarını iade etmek fikriyle bu festivali düzenlediklerini söyledi.

Aşkı anlatmak için kalp sembolünü kullanmadıklarının altını çizen Gençoğlu, şunları kaydetti:

"En doğru cümlelerin aşk öğesi ile kurulduğuna inanıp, insanları bu yolla sanata yaklaştırma, toplumsal bilinci artırma, iyiliğe özendirme amacıyla hareket ediyoruz. Sevgililer gününü kapsayacak şekilde fakat 14 Şubat'ı kutlamadan aşka inananları bir araya getirip sanat ve tasarım aracılığıyla dünyaya barış çağrısı yapıyoruz. Dünyanın bu festivale ihtiyacı var. Çünkü hepimizin sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. İnsanlık tarihinin doğuşundan bu yana, statü, cinsiyet, ırk, dil ayrımı olmaksızın, zaman ve mekandan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu belki de aşk. Dolu dolu bir festivalimiz var. Herkesi bekliyoruz." (AA)

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)