Teknoloji

Uzman paleosismolog Prof.'dan Naci Görür'e sert sözler

Uzman Paleosismolog Prof. Dr. Ramazan Demirtaş, Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ün Kayseri analizine sert çıktı. Hayali deprem tehlikeleri üretiyor!

Uzman paleosismolog Prof.'dan Naci Görür'e sert sözler
13-08-2023 18:45
13-08-2023 19:36

Uzman Paleosismolog Prof. Dr. Ramazan Demirtaş, Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ün Kayseri analizine tepki göstererek, "Hayali deprem tehlikeleri üretip halka korku pompalama hakkına sahip değilsiniz " dedi.

Malatya, Diyarbakır ve Adana gibi illerde yaşanan depremlerinin ardından yaptığı açıklamalarda Kayseri'de de hareketlenmeler olacağından bahseden Prof. Dr. Naci Görür'e yanıt veren Demirtaş, "Bilinmeyen ve belirsizliklerin çok fazla olduğu, hiç bir araştırmanızın olmadığı faylar hakkında hayali deprem tehlikeleri üretip, karar vericileri-yerel yöneticileri yanlış yönlendirme, halka korku pompama hakkı ve lüksüne sahip değilsiniz. Yasal olarak verilmiş yetkiniz de yok." mesajı yazdı.

EGE-KIBRIS YAYI DEPREM FAYI

Paleosismolog Prof. Dr. Ramazan Demirtaş, Girit depremine dair paylaşımında, "Ege-Kıbrıs Yayı üzerinde hazırlık evresi depremleri olmaya devam ediyor" dedi.

Paleosismolog Prof. Dr. Ramazan Demirtaş, bugün Girit Adası’nda meydana gelen depreme dair açıklamalarda bulundu.

Girit’in güneyinde AFAD’a göre 4.8 büyüklünde deprem meydana geldiğini hatırlatan Demirtaş, depremin 365 yılında 8,3 büyüklüğünde deprem üreten sismik boşlu bölgesinin doğusunda meydana geldiğini belirtti.

Depremi bir harita üzerinden anlatan Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Deprem 21.07.365 (M 8.3) depremini üreten sismik boşluk bölgesinin hemen doğusunda oldu.

Ege-Kıbrıs Yayı üzerinde HAZIRLIK EVRESİ depremleri olmaya devam ediyor..

Ege-Kıbrıs Yayı boyunca elips ile gösterdiğimiz kesimler sismik boşluk konumda olup, son 5 yıldır 3.0 ile 6.5 aralığında yoğun hazırlık evresi depremlerini üretmeye devam ediyor.

-Yeşil yıldızlar yakın geçmişte tsunami üretmiş 7.0 ile 8.3 aralığındaki depremleri göstermektedir.”

 Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler