Dilge Güney'in Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Ödülü'nü kazanan kitabı Düdüklü Tencere Orkestrası çıktı!

Kapak ve iç resimler: Efecan Sezer

Düdüklü Tencere Orkestrası


Yazar: Dilge Güney
Kotegori: 8+ Yaş Çocuk
Türü: Roman
Fiyat: 45 TL
Editör: Biray Üstüner, Gönül Ekici
Kapak: Efecan Sezer
Resimleyen: Efecan Sezer
Basım: 1. Basım
Cilt: Amerikan kapak
Kâğıt: Kitap kağıdı
Sayfa: 104
Boyutları: 13,3x19,5 cm.
Ağırlık: 105 gr.
ISBN: 978975221216
Barkod No: 9789752211216

“Sanki başka bir gezegen burası.

Sadece komik şeyler var, hep gülünüyor ve göbek atılıyor.

Konfeti yerine barbunya kabukları uçuşuyor.

Çaydanlık, ipteki çamaşırlar, hatta ağaçlar bile dans ediyor.”

Işıl için yaz tatili denince akla ilk gelenler yıldız ağacı, gül yaprağı, kumdan kale ve suda takla. Ama bu yaz tatili diğerlerinden biraz farklı. Neden mi? Çünkü sahilde başlayan arkadaşlık hikâyesi, onu Düdüklü Tencere Orkestrası eşliğinde göbecik gezegenine götürüyor.

Dilge Güney,  2021 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması Birincilik Ödülü’ne değer görülen Düdüklü Tencere Orkestrası’nda bize incelikli, eğlenceli, kıpır kıpır bir arkadaşlık hikâyesi anlatıyor. Samimi ve mizahi diliyle bizi keyifli bir yolculuğa çıkaran Güney, önyargılarımız yüzünden açamadığımız kapıları açmaya davet ediyor.

Haydi, “Göbecik, kahkaha ve barbunya kabukları adına!” buyurun kitabın sayfalarına…

DİLGE GÜNEY KİMDİR?

1980 senesinde doğdu. Sekiz yaşında öykü yazmaya başladı ve öğrencilik hayatı boyunca yazmayı hiç bırakmadı. 2003 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2008 senesinde oğlu dünyaya geldi, o zamandan itibaren çocuk kitaplarının büyüsüne kapıldı; böylece çocuklar ve gençler için yazmaya başladı. 2015 senesinde Nevzat Süer Sezgin’in Çocuk Edebiyatı Atölyesine katıldıktan sonra ilk kitabı yayımlandı. Mavi Yıldız isimli ilkgençlik romanı, 2018 yılı Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Ödülü’nü aldı. 2020’de, Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Açıköğretim Önlisans Programını tamamladı. 2021’de Düdüklü Tencere Orkestrası adlı dosyasıyla Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Ödülü’nü kazandı. İzmir’de yaşıyor. Araştırma yapmayı seviyor. Çocuk ve ilkgençlik edebiyatının yanı sıra çocuk haklarına, bilimkurguya, dünya mitolojilerine, farklı kültürlere ve deneysel edebiyata ilgi duyuyor.

Gercekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)