Öykü

Haldun Taner Öykü Ödülü son başvuru tarihi

Milliyet Gazetesi tarafından Haldun Taner’in anısına düzenlenen ‘Haldun Taner Öykü Ödülü’ yarışması, bu yıl 34 yaşında. Ancak neoliberal ideolojinin kemikleşmiş ezber kişilerinin çoğunlukta olduğu 'seçici kurul' Haldun Taner Usta'ya haksızlık olarak değerlendiriliyor. Ödül verdikleri yazarlar bir yıl sonra unutulan yazarlar cinsinden...

Haldun Taner Öykü Ödülü son başvuru tarihi
29-08-2023 13:31
29-08-2023 13:53

Haldun Taner Öykü Ödülü


????️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 29 Eylül 2023

???? Yarışmanın toplam para ödülü: 25 Bin TL'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Posta/Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir.

???? Düzenleyen: Milliyet Gazetesi

Yarışma başvurusu devam ediyor...

Haldun Taner Öykü Ödülü

Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü düzenliyor.

Milliyet Gazetesi tarafından Haldun Taner’in anısına düzenlenen ‘Haldun Taner Öykü Ödülü’ yarışması, bu yıl 34 yaşında. Edebiyatta isimlerini duyurmuş olanların yanı sıra edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarların da katılabildiği ‘Haldun Taner Öykü Ödülü’ yarışması güncelle kalıcılığı buluşturmaya devam ediyor.

Yazarlar; 1 Ocak 2022- 31 Aralık 2022 tarihleri arasında Türkçe yayımlanmış öykü kitaplarının değerlendirildiği yarışmaya kendi imzalarıyla başvurabilecek. Bunun yanı sıra yayınevleri, üniversiteler, sanat ve eğitim kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için eser sahibinin imzalı onayıyla aday gösterebilecek.

Haldun Taner Öykü Ödülü’ne başvurmak isteyen yarışmacıların, kitaplarını en geç 29 Eylül 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264. Sok. No:1 Bağcılar / İstanbul adresine yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce, yurt dışından ise 2 hafta önce kargoya vermiş olması gerekecek.

Haldun Taner Öykü Ödülü kaç lire? Haldun Taner Öykü Ödülü seçici kurulu

Ödülün 25 bin TL olarak belirlendiği yarışmanın seçici kurulunda Doğan Hızlan, Demet Taner, Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Prof. Dr. Handan İnci Elçi, Metin Celal ve Filiz Aygündüz yer alıyor.

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler