Sanatın Başkenti Çankaya, Ergün Başar’ın kendine özgü tekniğiyle yaptığı "Atatürk ve İz Bırakan İlkler"in dev portrelerinden oluşan sergisi ile Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sezonu

Sergiyi sanatçı Başar ile gezerek bilgi alan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarihe iz bırakmış, ülkemizi dünyada başarıyla tanıtmış insanlar ve Atatürk portrelerinin çok etkileyici olduğunu, bu çalışmalardan biri olan Nazım Hikmet portresinin de Nazım Hikmet Çankaya Evi’nde yer almasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Çok sayıda dev Atatürk portresinin yer aldığı sergide çalışma alanında ilkleri gerçekleştiren, bu toprağın yetiştirdiği insanlar da var. Tıbbiyeli Hikmet’ten Uğur Mumcu’ya, Namık Kemal’den Mehmet Akif’e, Elmalılı Hamdi Yazır’dan Hasan Ali Yücel’e yapıtlarıyla, tavırlarıyla tarihe iz bırakmış insanların portreleri bulunuyor.

Yaşamını çalışmalarına adamış, Türkiye’nin adını dünyaya başarılarıyla duyurmuş insanlarımızdan Fazıl Say, Nermin Abadan Unat, Aziz Sancar, Muazzez İlmiye Çığ gibi değerlerimizin portrelerinin de yer aldığı sergi, 11 Kasım’a dek Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde görülebilir.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)