Tiyatro

Antalya DOB sahnesinde Şehrazat balesi

Antalya DOB, 25 Mart'ta Armağan Davran'ın librettosu ve koreografisiyle 'Şehrazat' balenin ilk sahnelemesini Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde yapacak.

Antalya DOB sahnesinde Şehrazat balesi
22-03-2023 15:46
22-03-2023 15:52

Antalya DOB, Armağan Davran'ın librettosu yazdığı ve koreografisini yaptığı Şehrazat eserini, bu sezon ilk kez 25 Mart saat 20.30'da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde izleyicilerle buluşturacak.

Orkestra şefi Hakan Kalkan tarafından yönetilecek ve Sibel Aydın'ın başkemancısı olacağı eserin dekorunu Savaş Camgöz, kostümünü Gazal Erten ve ışık tasarımını Fuat Görk yaptı.

Balenin konusu, Sultan Şah Levend'in oğlu Behram ile şehrin ünlü tüccarı Mahmud'un kızı Zühre'nin aşkına ve bu aşka mani olmak isteyen Vezir Ebubekir'in güzel kızı Zahara'nın ölümcül planına dayanıyor.

Behram rolünde Tolga Burçak, Zahara rolünde Laroslava Volkova ve Zühre rolünde Milina Fidan Burçak sahnede yer alacak.

Antalya DOB, Nikolay Rimsky Korsakov'un tek perdelik "Şehrazat" bale süitini iki perdelik büyük bir baleye dönüştürdüğü eser, 30 Mart ve 1 Nisan saat 20.30'da tekrar sahnelenecek.

40, 85 ve 120 lira arasındaki biletler, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra "www.biletinial.com" internet adresinden temin edilebilecek.

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler