Spor

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonluğunu haber yapmayan Avrupa ülkesi!

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın 2023 yılı Avrupa şampiyonu olması tüm Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler tarafından da coşkuyla kutlandı. Ancak Almanya'da akşam tv başına oturanlar üçüncü lig hentbol haberleri bile verilirken bu gurur verici haberin en ünlü kanallarca bile es geçildiğini hayretle gördüler.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonluğunu haber yapmayan Avrupa ülkesi!
09-09-2023 10:54
09-09-2023 11:35
Spor alanında uzman güreş antrenörü Prof. Dr. Özbay Güven, Almanya'daki üç televizyon kanalının (ART, RTL ve KANAL 24 TV) bu başarıyı teğet geçtiğini bildirdi.
Prof. Güven'in sosyal medyada gezen mesajı şöyle:
Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başarısı, gerek yurt içinde ve gerek yurt dışındaki Türkler tarafından büyük bir coşkuyla kutlanmıştır. Almanya’da yaşayan Türkler de sokağa çıkıp bu milli başarıyı bir bayram gibi kutlamışlardır.
Ancak, 4.9.2023 gecesi Almanya’da saat 20.00 ve 21.00’de seyrettiğim üç TV kanalı ART, RTL ve KANAL 24, spor haberlerinde, voleybolda Avrupadaki güçlü ülkeleri yenerek Avrupa şampiyonu olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın şampiyonluğunun teğet geçilerek yer verilmemesi oldukça ilginçtir.
Bu üç televizyon kanalındaki spor haberlerinde önemsiz maçlara, başta Amerika spor ve sporcularından tutun, hentbol, 3. Lig basketbol, hokey maçları, Afrika ülkelerindeki spor haberleri ayrıntıyla dakikalarca yer almıştır.
Almanya’da seyrettiğim üç TV kanalının haber redaksiyon sorumlusunun spor haberlerinde Türklerin bu başarısına yer vermemesi samimiyetsizliğin bir göstergesidir. Almanya’dak ART, RTL ve KANAL 24 TV  kanallarının bu tutumlarını kınıyorum. Türkiye’deki sorumlu makamların ilgili televizyon kanallarına ve Alman Büyükelçiliğine bunun gerekçelerini ivedilikle sormaları gerekmektedir. Selam ve saygılarımla…
Prof. Dr. Özbay Güven 
Gerçekedebiyat.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler