Son Dakika



Bu yıl 35. yaşını kutlayacak olan İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.
 
800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 300 etkinlik gerçekleştirilecek.
 
Onur Konuğu’nun Almanya olduğu İstanbul Kitap Fuarı’na Almanya’dan 30 yayınevi katılırken 40’a yakın etkinlik gerçekleştirilecek. 

 
ETKİNLİK PROGRAMI
12 Kasım 2016 Cumartesi  INTEREXPO SALONU
14.00-15.00
Söyleşi: “Anne Olmak”
Konuşmacı: Özge Uzun
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

 15.15-16.15
Söyleşi: “Tasavvufu Yanlış Okumak?”
Konuşmacı: Fatih Çıtlak
Düzenleyen: Timaş Yayınları

16.30-17.30
Söyleşi: “Sınırlar Arasında- İnsanlık Dramından İnsanlık Sınavına Mülteciler”
Konuşmacılar: Veli Ağbaba, Zeynep Altıok, Mustafa Balbay, Nurettin Demir, Selina Doğan, Muharrem Erkek, Özcan Purçu, Sezgin Tanrıkulu, Elif Doğan Türkmen
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

17.45-18.45
Söyleşi: “Babam Cemil Meriç / Cemil Meriç’in Düşüncesi”
Konuşmacı: Ümit Meriç
Düzenleyen: İnsan Yayınları

19.00-19.45
Söyleşi: “Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?”
Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen: Yediveren Yayınları
12 Kasım 2016 Cumartesi MARMARA SALONU

13.00-13.45
Panel : “Everest Yayınları İlk Roman Ödülleri”
Konuşmacılar: Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Kürşat Başar, Semih Gümüş, Gülfem Pamuk
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.15-16.30
Panel: “Roman Sayıyla Öykü Nakavtla Kazanır” Öykü Üzerine Kısa Kısa
2016 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Kısa Öykü Yarışması Ödül Töreni
Yöneten: Ayşegül Utku Günaydın
Konuşmacılar: Yekta Kopan, Feyza Hepçilingirler, Hakan Bıçakçı, Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

16.45-17.45
Panel: “Önce Demokrasi-12: Anayasa ve Demokrasi Arayışları”
Yöneten: Ercan Karakaş
Konuşmacılar: İbrahim Ö. Kaboğlu, Nihan Yancı, Murat Somer
Düzenleyen: Önce Demokrasi Girişimi-SODEV ve ANAYASA-DER

17.50-18.50
Panel: “Önce Demokrasi-12:  Anayasal Kazanımlar ve Laiklik”
Yöneten: Ioanna Kuçuradi
Konuşmacılar: İbrahim Ö. Kaboğlu, Oktay Uygun
Düzenleyen: Önce Demokrasi Girişimi-SODEV ve ANAYASA-DER
12 Kasım 2016 Cumartesi  KARADENİZ SALONU

12.00-13.00
Tören: 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı Açılış Töreni

14.00-15.00
Panel: “Dünyaya Kafa Tutan Köy”
Yöneten: Müge Gürsoy Sökmen
Konuşmacılar: Dan Hancox, Fatih Mehmet Maçoğlu Ovacık Belediye Başkanı
Düzenleyen: Metis Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi:  “Yaşlanma Sanatı ‘Sakin Olmak’” The Art of Growing Older Gelassenheit
Konuşmacılar: Wilhelm Schmid, Tanıl Bora
Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA-İletişim Yayınları-TÜYAP

16.30-17.30
Panel: “Çocuk Kitaplarıyla Felsefeye İlk Adımlar”
Konuşmacılar: Behiç Ak, Aslı Der
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

17.45-18.45
Söyleşi: “3 Temmuz Operasyonunun Perde Arkası-Cemaat Fener’le Başa Çıkamaz”
Konuşmacı: Lube Ayar
Düzenleyen: Destek Yayınları

19.00-20.00
Söyleşi: “Medya ve Siyaset”
Konuşmacılar: Enis Berberoğlu, Tuncay Özkan, Erol Mütercimler, Barış Yarkadaş
Düzenleyen: Asi Kitap
12 Kasım 2016 Cumartesi  BÜYÜKADA SALONU

14.00-15.00
Panel: “Edebiyatımızda Bir Halide Edip”
Yöneten: Seval Şahin
Konuşmacılar: Zeynep Uysal, Çimen Günay Erkal
Düzenleyen: Can Yayınları

15.15-16.15
16.30-17.30
Söyleşi: “Talip Apaydın 90 Yaşında”
Konuşmacılar: Adnan Binyazar, Öner Yağcı, Osman Şahin
Düzenleyen: Literatür Yayınevi

17.45-18.45
Söyleşi: “Zeka Einstein mıdır, Mozart mı?”
Konuşmacı: Ahmet Mümtaz İdil
Düzenleyen: Destek Yayınları

19.00-19.50
Şiir Dinleti: “Şiire Yolculuk”
Katılımcı Şariler: Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ahmet Çelik, Zeynep Ece Arabul Günel, Ali Karagöz, Melahat Babalık, Nebih Nafile, Gülsüm Işıldar, İkbal Kaynar, Hikmet Güzelkokar, Hatice Altunay, İbrahim Kiraz, Bedran Cebiroğlu
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği
12 Kasım 2016 Cumartesi  HEYBELİADA SALONU

13.00-13.45
Söyleşi: “Her Veda Elveda Değildir”
Konuşmacılar: Namık Kuyumcu, Pelin Batu, Altan Gördüm, Ataol Behramoğlu
Düzenleyen: Destek Yayınları

14.00-15.00
Panel: “Felsefenin Işığında İnsan”
Konuşmacılar: Meriç Bilgiç, Betül Çotuksöken, Sara Çelik, Yusuf Örnek, Muttalip Özcan
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

15.15-16.15
Söyleşi: “Felsefe’nin Tarihle ve Toplum Bilimleriyle İmtihanı”
Konuşmacı: Taner Timur
Düzenleyen: Yordam Kitap
16.30-17.30

Panel: “Edebiyat  ve Felsefe”
Yöneten: Yazgülü Aldoğan
Konuşmacılar: Ioanna Kuçuradi, Gürsel Korat, Atilla Erdemli
Düzenleyen: Notre Dame de Sion’lular Derneği

17.45-18.45
Panel: “600. Yılında Börklüce İsyanı”
Konuşmacılar: Bilge Umar, Hasan Ateş, Sinan Araman
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

12 Kasım 2016 Cumartesi  KINALIADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Felsefe İlişkisi”
Konuşmacı: Afşar Timuçin
Düzenleyen: Bulut Yayınları

16.30-17.30
Söyleşi: “Kral Kaybederse”
Konuşmacı: Gülseren Buğdaycıoğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

18.00-19.00
Söyleşi:  “Bestseller Okuma Kılavuzu”
Konuşmacı: Sadık Albayrak
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

13 Kasım 2016 Pazar  INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Elif Gibi Sevmek”
Konuşmacı: Hikmet Anıl Öztekin
Düzenleyen: Yakamoz Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Abdestli Kapitalizm ve Nurjuvazi”
Konuşmacı: Eren Erdem
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

14.15-15.15
Söyleşi: “Geliştiren Anne Baba”
Konuşmacı: Doğan Cüceloğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
Söyleşi: “Sağlıklı Yaşıyoruz”
Konuşmacılar: Canan Karatay, Ümit Aktaş
Düzenleyen: Hayy Kitap

16.45-17.45
Kutlama:  “Yordam Kitap 10 Yaşında”
Düzenleyen: Yordam Kitap

18.00-18.45
Söyleşi: “Polisiye Romanların Tarihi”
Konuşmacı: Osman Aysu
Düzenleyen: Ephesus Yayınları

19.00-20.00
Söyleşi: “FETÖ ile Mücadelenin 30 Yılı”
Konuşmacılar: Doğu Perinçek, Nusret Senem, Soner Polat
Düzenleyen: Kaynak Yayınları

13 Kasım 2016 Pazar  MARMARA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “İnsanca Şeyler Felsefesi”
Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Kudüs’ün Gizemli Tarihi”
Konuşmacılar: Pelin Çift, Ömer Faruk Harman
Düzenleyen: Destek Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Yol/cu/luk”
Konuşmacılar: küçük İskender, Asuman Susam
Düzenleyen: Can Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Sıradışı Bir Roman Kahramanı: Başkomiser Nevzat”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

17.00-18.00
Panel: “Felsefenin Işığında Edebiyat ve Sanat”
Konuşmacılar: İsmail Demirdöven, Abdullah Kaygı, Yüksel Pazarkaya, Hülya Şimga, Halil Turan
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

18.15-19.15
Söyleşi: “Şairdeki Çocuk, Çocuktaki Şiir”
Konuşmacılar: Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

13 Kasım 2016 Pazar  KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Freud’u Okumak”
Konuşmacılar: Raşit Tükel, Ayça Gürdal Küey, Tevfika İkiz
Düzenleyen: Bağlam Yayınları

13.00-13.50
Söyleşi: “Çocuklar İçin Felsefe”
Konuşmacılar: Oscar Brenifier, Isabelle Millon
Düzenleyen: TUDEM
*Söyleşi dili Fransızca’dır, ardıl çeviri yapılacaktır

15.00-16.30
Panel:  “Söz ve Özgürlük İçin ”Für das Wort und die Freiheit
Moderator: Fahri Aral, Turkish Publishers Association
Konuşmacılar /Speakers: Ilija Trojanow, Author, Peter Kraus vom Cleff, Rowohlt Verlage, Alexander Skipis, Börsenverein – German Publishers‘ and Booksellers‘ Association, Burhan Sönmez, Author
Tarik Günersel, Author, PEN Turkey Foreign Secretary
Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA-Türkiye Yayıncılar Birliği/ Guest of Honour GERMANY
* Turkish and German with simultaneous translation

16.45-17.45
Panel: “Felsefe ve İnsanlık” Humanity and Philospohy
Moderator: Muttalip Özcan
Konuşmacılar: Wilhelm Schmid, Betül Çotuksöken
Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA-TÜYAP/Guest of Honour GERMANY
* Turkish and German with simultaneous translation

18.30-19.30
Söyleşi: “Hangi Sorunun Yanıtını Bilseydim Hayatım Kolaylaşırdı?”
Konuşmacı: Oğuz Tokgöz
Düzenleyen: Gita Yayınları

13 Kasım 2016 Pazar  BÜYÜKADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Kerbelâ, Hz. Hüseyin ve Mücadele Ahlakı”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Gülhisarlı Terziler Üzerine”
Konuşmacı: Hüsnü Arkan
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Aykırı Sorular”
Konuşmacı: Enver Aysever
Düzenleyen: Doğan Kitap

15.45-16.45
Söyleşi: “Nermi Uygur’un Düşün Evreni”
Konuşmacılar: Güven Turan,  Betül Çotuksöken, Yusuf Çotuksöken
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Değişen Beynim”
Konuşmacı: Sinan Canan
Düzenleyen: Nefes Yayınları

18.15-19.00
Söyleşi: “Nasıl Fatih Oldu?”
Konuşmacı: Zafer Bilgi
Düzenleyen: Damla Yayınları

13 Kasım 2016 Pazar  HEYBELİADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Bu Rol Senin-Oyuncu Adaylarına Yol Rehberi”
Konuşmacı: Harika Uygur
Düzenleyen: Destek Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Soytariçe”
Konuşmacılar: Dilek Türker,Ragıp Ertuğrul
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

14.30-15.30
Panel: “Felsefenin Işığında Hukuk”
Konuşmacılar: İrem Çağlar Gürgey, Gökçe Çataloluk, Zeynep İşpir, Hayrettin Ökçesiz, Gülriz Uygur
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

15.45-16.45
Panel: “Edebiyatın Zaman Makinesinde Büyük Fikirler”
Konuşmacılar: Müge İplikçi, Kutlukhan Kutlu
Düzenleyen: ON8

18.15-19.15
Panel: “Arayışlar ve Osmanlıca”
Yöneten: Ertuğrul Özüaydın
Konuşmacılar:  Yusuf Çotuksüken, Sevgi  Özel
Düzenleyen: Dil Derneği

13 Kasım 2016 Pazar  KINALIADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi:  “Şamanın Esrik Yolculuğu”
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: E Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Kayı Söyleşileri: Osmanlı’da Islahat, Darbe ve Devlet”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: Timaş Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Aristoteles ve Batı Anadolu”
Konuşmacı: Nezih Başgelen
Düzenleyen: Arkeoloji Sanat Yayınları

17.00-18.00
Panel: “Bir Eylem Felsefesi: Diyalektik Materyalizm”
Konuşmacılar: Hakkı Özdal, Doğan Göçmen, Cavit Nacitarhan
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

18.15-19.15
Söyleşi: “Türkiye’de Aydınlanma ve Sol”
Konuşmacı: Aydemir Güler
Düzenleyen: Yazılama Yayınları

14 Kasım 2016 Pazartesi  MARMARA SALONU

11.00-12.00
Atölye: “Hammit Anadolu’dan Fantasi’ye”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.00-14.00
Atölye: “Şiirli Düşler Atölyesi”
Yöneten: Mavisel Yener
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Felsefe Çocuk İşi mi?”
Konuşmacı: Seran Demiral
Düzenleyen: Final Kültür Sanat Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Hayatın Gerçeği”
Konuşmacı: Faruk Dilaver
Düzenleyen: Emre Bilişim Yayıncılık

16.45-17.45
Söyleşi: “İnsan Onuruyla Yaşar, Ama Nasıl?”
Konuşmacılar: Nagihan Kurt, Ümit İlter
Düzenleyen: Boran Yayıncılık

14 Kasım 2016 Pazartesi  KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Şehzade’nin Sırrı’na Yolculuk”
Konuşmacı: Halime Yıldız
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

13:00 – 14:00
Panel: “Kitabın Geleceği-Çocuk Kitapları Pazarı ve Kitap Okumanın Özendirilmesi “The Future of Reading – Children’s Book Market and Reading Promotion
Moderator: Mine Soysal, Editor-in-Chief, Günışığı Kitaplığı (speaker & moderator)
Konuşmacılar/Speakers:  Saskia Heintz (Hanser Kinderbuchverlage)
Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA
*Türkçe-İngilizce simultane çeviri Turkish and English with simultaneous translation

14:15-15:15 
Panel: “Almanya’dan Güncel Trendler-Kitap Pazarında Son Durum” Current Trends from Germany – Book Market Update
Konuşmacılar/Speakers:  Peter Kraus vom Cleff,Rowohlt Verlage, Juergen Boos Frankfurt Book Fair, Yonca Cingöz Turkish Publishers Association
Düzenleyen/By: Onur Konuğu ALMANYA
* Türkçe-İngilizce simultane çeviri Turkish and English with simultaneous translation

15.30-16.30
Panel/Presentation: “Yayıncılık Eğitimi ve Sonrası: Yayıncılıkta Meslekler ve Başarıya Giden Yol”
Moderator: Sevengül Sönmez
Publishing Education and After: Professions in Publishing and Path to Success
Speakers/Konuşmacılar: Alison Baverstock Kingston University, Özgür Akın Türkiye Yayıncılar Birliği
Düzenleyen/By: Türkiye Yayıncılar Birliği-TÜYAP

17:00 – 18:00
Panel: “ Kitap Çeşitliliğine Giden Yol” The Road to Bibliodiversity – Independent Publishing
Moderator: Müge Sökmen, Metis Publishing (speaker & moderator)
Konuşmacılar/Speakers: Christoph Links, Christoph Links Verlag
Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA
* Türkçe-Almanca simultane çeviri Turkish and German with simultaneous translation

14 Kasım 2016 Pazartesi  HEYBELİADA SALONU

13.00-14.15
Söyleşi: “Hegel ve Felsefe Tarihi  ”
Konuşmacı: Eyüp Ali Kılıçaslan
Düzenleyen: Doğu Batı Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Medeniyet Felsefesi”
Konuşmacı: Yusuf Kaplan
Düzenleyen: İnsan Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Evrensel Türkçede Deyimler ve Gülmece”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: NİS Medya

17.00-18.00
Söyleşi: “Çağdaş Türk Edebiyatında Neler Oluyor?”
Konuşmacılar: Orhan Karaveli, Arif Albayrak, Mehmet Sabri Kılıç
Düzenleyen: Göl Kitap

14 Kasım 2016 Pazartesi  BÜYÜKADA SALONU

10:00 – 10:30
Presentation/Sunum : “Current Trends on the Turkish Book Market” Türkiye Kitap Pazarı’nda Güncel Trendler
Speaker/Konuşmacı: Özgür Akın, General Secretary- Turkish Publishers Association
By/Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

10:45 – 12:15
Türkiye-Almanya Yayıncılar Buluşması
Matchmaking Trade Publishers, Children’s Books
By/Düzenleyen: Onur Konuğu ALMANYA

14.15-15.15
Söyleşi: “Talip Apaydın’da İnsan Felsefesi”
Konuşmacılar: Kemal Kocabaş, Alper Akçam, Öner Yağcı
Düzenleyen: Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği

15.30-16.30
Söyleşi: “Hayallerin Arkandan El Sallamasın”
Konuşmacı: Fırat Çakır
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Panik Atak”
Konuşmacı: İbrahim Bilgen
Düzenleyen: Epsilon Yayınevi

15 Kasım 2016 Salı  MARMARA SALONU

10.00-10.45
Atölye: “Masal Atölyesi”
Yönlendiren: Pınar Merterkek, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayınları

11.00-12.00
Atölye: “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.15-14.15
Okul Öncesi Atölye Çalışması: “Düşünme Eğitimi Atölyesi”*
Konu: Ayrımcılık
Yönlendiren: Gülşen Öz
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu
*4-7 Yaş

14.30-15.30
Panel: “Sevdadır Kısaltan Geceyi…”Şiirleriyle Sennur Sezer
Yöneten: Mustafa Köz
Şiir Dinleti: Adnan Özyalçıner, Arife Kalender, Gülsüm Cengiz, Suna Aras, Berrin Taş, Nur Saka, Nalân Çelik, Betül Dünder, Gülce Başer
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası-Evrensel Basım Yayın

15.45-16.45
Söyleşi: “Farklıyız Çünkü Aynıyız”
Konuşmacı: Çiğdem Gündeş
Düzenleyen: TUDEM

17.00-18.00
Söyleşi: “Alevilik, Edebiyat ve Felsefe”
Konuşmacılar: Muharrem Uçan, Kemal Küntaş
Düzenleyen: Kalender Yayınları

15 Kasım 2016 Salı  KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Likya’da Macera Dolu Sırlar Yolu”
Konuşmacı: Füsun Çetinel
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15-13.00
Söyleşi: “Mutluluk Oyunu”
Konuşmacı: Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Bir Kuyruklu Yıldızın Peşinde 10 Yıl”: Rozetta ve Philae”
Konuşmacı: Mesut Tığlı
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

14.30-15.30
Söyleşi: “Şeker Masallar”
Konuşmacı: Hüsnan Şeker
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.45-16.45
Söyleşi: “Kuşatma Altında Sanat Yapılabilir mi?”
Konuşmacılar: Helin Bölek, İnan Altın, Sultan Gökçe
Düzenleyen: Boran Yayıncılık

17.00-18.00
Panel: “21 .Yüzyıl Problemleri Karşısında Felsefe”
Yöneten: Aysel Sakarya
Konuşmacı: Cengiz Çakmak
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

15 Kasım 2016 Salı  HEYBELİADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Romanda Bugünden Düne, Dünden Bugüne”
Konuşmacılar: Tülay Ferah, Namık Doymuş, Feridun Andaç
Düzenleyen: İki A Yayıncılık

13.15-14.15
Söyleşi: “Beraber Uyduralım”
Konuşmacılar: Aynur Uluç, Peyda Yurtsever
Düzenleyen: Kibele Yayınları

14.30-15.30
Şiir Dinleti: “Şiirle Direniş”
Konuşmacı: A. Ali Ural
Düzenleyen: Şule Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi:  “Romanda Karakterler: Turgenyev’de Bazarov, Tolstoy’da Anna Karenina”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: NİS Medya- Akademiska Literaturföreningeni Sverige

17.00-18.00
Söyleşi: “Dijital Çağda Müslüman Kalmak”
Konuşmacı: Nazife Şişman
Düzenleyen: İnsan Yayınları

16 Kasım 2016 Çarşamba INTEREXPO SALONU

10.45-11.45
Söyleşi: “Tutkumuz Futbol”
Konuşmacılar: Pınar Bekbölet, Metin Tekin, Rüştü Reçber, Tümer Metin
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

12.00-13.00
Söyleşi: “Gerekçeli Yaşamak”
Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
Düzenleyen: Pegem Akademi

13.15-14.15
Söyleşi: “KPSS’de Başarılı Olmanın Yolları”
Konuşmacılar: Ramazan Yetgin, Esra Özkan Karaoğlu, Öznur Yıldırım, İlyas Güneş
Düzenleyen: Benim Hocam Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Kudüs ve Mescid-i Aksa”
Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: Timaş Yayınları

16 Kasım 2016 Çarşamba MARMARA SALONU

11.00-12.00
Atölye: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

12.15-13.00
Atölye Çalışması:  “1 Yazar 1 Çizer Mıymıy Teyze ile Eğlenceli Bir Gün”
Yönlendiren: Aytül Akal, Zeynep Özatalay
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları

13.15-14.00
Atölye: “Filozof Çocuk’la Düşünme Atölyesi”*
Yöneten: Oscar Brenifier
Düzenleyen: TUDEM Yayınları
*Atölye dili Fransızca olup ardıl çeviri yapılacaktır

14.15-15.15
Söyleşi: “Yeni Kuşak Anne, Baba ve Çocuklar”
Konuşmacılar: Haluk Yavuzer, İlkay Demir
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
İlköğretim Atölye Çalışması: “İlk Öğretmenim” Cengiz Aytmatov*
Ben İnsanım, Eğitim Benim Hakkım
Yönlendiren: Ferah Çek
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu
*8-12 Yaş

17.00-18.00
Söyleşi: “Öykü’nün Evrimi”
Konuşmacılar: Arslan Bayır, Meral Kutluğ, Nazmi Bayrı
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

16 Kasım 2016 Çarşamba  KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Güneşli Zeytin Bahçelerinden Çocuklara: Dondurmam Tılsımı”
Konuşmacı: Müge İplikçi
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15-13.15
İlköğretim Atölye Çalışması: “Küçük Kara Balık” Samed Behrengi*
Eleştirel Okuma ve Düşünme
Yönlendiren: Gülsemin Ergün Kucba, Fatih Debbağ
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu
*8-12 Yaş

13.30-14.30
Söyleşi: “Çocuklar Doğuştan Filozoftur”
Konuşmacı:  Asuman Portakal
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.00-17.00
Söyleşi:  “Kimsenin Anlamadığı Çocuk”
Konuşmacı: Ferda İzbudak Akıncı
Düzenleyen: Altın Kitaplar

17.15-18.15
Söyleşi:  “Edebiyatın Felsefesi, Felsefenin Edebiyatı”
Konuşmacı: Tevfik Taş
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

16 Kasım 2016 Çarşamba HEYBELİADA SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Neden Korku?”
Konuşmacı: Nur Dombaycı
Düzenleyen: Damla Yayınları

13.15-14.15
Ortaöğretim Atölye Çalışması: “Melezleme” Franz Kafka*
Farklılık Kavramı
Yönlendiren: Şehriban Gözcü, Umut Karagöz
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu
*12-16 Yaş

14.30-15.30
Ortaöğretim Atölye Çalışması: “Küçük Prens Saint Exupéry” 1. Bölüm Lysis, Platon*
Eleştirel Okuma ve Düşünme
Yönlendiren: Nuran Direk
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu
*12-16 Yaş

15.45-16.45
Panel: “Demirtaş Ceyhun’da Yurt ve Aydınlanma”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: İnci Ponat, Mehmet Ulusoy, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Sis Çanı-Broy Yayınevi

17.00-18.00
Söyleşi: “Kısa Öyküde Mekan Olgusu ve Yeryüzü”
Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Emel Kayın
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

17 Kasım 2016 Perşembe MARMARA SALONU

10.00-10.45
Atölye:  “Öykü Atölyesi”
Yönlendiren: Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayınları

11.00-12.00
Atölye: “Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi/Okumayı Sevmeyen Çocuk”*
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
*7-9 Yaş

12.15-13.15
Söyleşi: “Üç Yapraklı Yonca…Yazma Dersleri”
Konuşmacı: Ferda İzbudak Akıncı
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

13.30-14.30
Atölye: “Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi / Çabuksığınlar”*
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları
*10-14  Yaş

14.45-15.45
Söyleşi: “Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin”
Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

16.00-17.00
Söyleşi: “Yeşil Sahalara Entelektüel Dokunuş”
Konuşmacılar: Murat Yığcı, Sema Tuğçe Dikici, Gürdoğan Yurtsever
Düzenleyen: Caretta Yayınları

17.15-18.15
Söyleşi: “Çukurova – Yaşar Kemal Fotoğraf Gösterisi ”
Konuşmacı: Lütfü Özgünaydın
Düzenleyen: İlke Kitap

17 Kasım 2016 Perşembe  KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Tavan Arasındaki Çocukluk Düşleri: Çatıdaki Gezegen”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15-13.15
Söyleşi: “Zeno ve Mondo ile Bilinçli Farkındalık ve ZEN Felsefesi”
Konuşmacı: Nilay Yılmaz
Düzenleyen: Altın Kitaplar

13.30-14.30
Söyleşi: “Bir Müsaade Sınavım Var”
Konuşmacı: Faruk Öndağ
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.45-15.45
Söyleşi: “İstediğimiz Sorudan Başlayabilir miyiz?”
Konuşmacı: Çiğdem Gündeş
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.00-17.00
Söyleşi: “Sosyalizmden Geri Dönüş Sorunu…Ne ve Nasıl?”
Konuşmacı: Çetin Deste
Düzenleyen: Dönüşüm Yayınları

17.15-18.15
Panel: “Knut Hamsun’ın Açlık Romanı’nın Felsefi İzdüşümü”
Yöneten: Füsun Büyükgören
Konuşmacılar: Eyüphan Özdemir, Saime Alkan
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

17 Kasım 2016 Perşembe  HEYBELİADA SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “The Angry Crocodile”
Konuşmacı: David Simpson
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

13.00-14.00
Söyleşi: “Yazarım, Çizerim, Yaratırım-Bir Kitabın Doğuşu”
Konuşmacılar: Defne Ongun Müminoğlu, Esra İlter Demirbilek
Düzenleyen: Artemis Yayınları

14.15-15.15
Gençler İçin Felsefe Atölyesi: “Felsefe Yapma Hakkı”
Yönlendiren: Mehmet Salim Şirin, Sevil Kuvan
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

15.30-16.30
Söyleşi: “Türkiye Felsefe Olimpiyatları ve Uluslararası Felsefe Olimpiyatları”
Konuşmacılar: Sona Küçükyan, Yıldız Aybars, Gülfer Birsin
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

16.45-17.45
Söyleşi: “Sinemanın Kökleri”
Konuşmacı: Enver Gülşen
Düzenleyen: İnsan Yayınları

17 Kasım 2016 Perşembe  BÜYÜKADA SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Fantastik Edebiyatın Felsefesi”
Konuşmacı: Esra Avgören
Düzenleyen: Damla Yayınları

12.00-13.00
Söyleşi: “Değerler Eğitimi”
Konuşmacı: Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları

14.00-15.00
Söyleşi: “Çocuklar Yaşamı Sorgularsa”
Konuşmacı: Nur İçözü
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.30-16.30
Panel: “Cemal Süreya’yı Anıyoruz”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Zühal Tekkanat, Engin Turgut, Koray Feyiz, Tamer Tezin
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

16.45-18.00
80. Doğum Yılında Tekin Sönmez Edebiyat Ödülleri Töreni
Düzenleyen: NİS Medya

18 Kasım 2016 Cuma  MARMARA SALONU

10.00-10.45
Atölye:  “Ben Bir Masal Kahramanı Olsam”
Konuşmacılar: Gül M. Coşkun, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayınları

11.00-12.30
Söyleşi: “Çıtır Çıtır Felsefe’nin Yazarı Çocuklarla Buluşuyor”
Konuşmacı: Brigitte Labbé
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

18 Kasım 2016 Cuma  KARADENİZ SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Pisi Misi İki Sokak Kedisi”
Konuşmacı: Şirvan Ahçıoğlu
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

12.00-13.00
Söyleşi: “Süper Çocuklar”
Konuşmacı: Aytül Akal
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Küçük Arkeologlar İş başında”
Konuşmacı: Betül Avunç
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi:  “Aklınızla Tanışmaya Var mısınız?”
Konuşmacı: Gülten Dayıoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.45-16.45
Söyleşi: “Türkiye’de Sporun Felsefesi ve Sosyolojisi”
Konuşmacı: Ahmet Talimciler
Düzenleyen: Bağlam Yayınları

17.00-18.00
Panel: “Genç Hayat ve Edebiyat”
Yöneten: Tarık Günersel
Konuşmacılar: Claudia Piccino, Ragnhei?ur Harpa Leifsdóttir, Krystalli Gylniadakis, Marta Markoska, Nasseem Daghestany, Marteinn Sindri Jónsson, Teodora Balabanovic, Tereza Riedlbauchová
Düzenleyen: 1. Uluslararası Genç Şiir İstanbul Festivali

18 Kasım 2016 Cuma  HEYBELİADA SALONU

 13.00-14.00
Söyleşi: “Türkçe Felsefe Yapmaya Yetmez mi?”
Konuşmacı: Feyza Hepçilingirler
Düzenleyen: Everest Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Erdal Öz’ün Çocuk Edebiyatındaki Yeri”
Konuşmacılar: Ayşe Sarısayın, Mustafa Delioğlu, Nalan Barbarosoğlu, Süleyman Bulut
Düzenleyen: Can Çocuk Yayınları

15.30.16.30
Söyleşi: “Ortadoğu ve Terör”
Konuşmacı: Abdullah Ağar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

17.00-18.00
Söyleşi:  “Türkiye Edebiyatının Günümüz Sosyolojisi”
Konuşmacı: Hasan Bülent Kahraman
Düzenleyen: Kapı Yayınları

18 Kasım 2016 Cuma  BÜYÜKADA SALONU

12.00-13.00
Panel: “Panik Atak 4 Ayaklı Bir Fildir”
Yöneten: Reyhan Erdoğan
Konuşmacı: Hayrettin Şahin
Düzenleyen: İkinci Adam Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Felsefenin Diliyle Kalk Gidelim: Çocuklarla Yolculuk”
Konuşmacılar: Esra Alkan, Esat Korkmaz, Hasan Harmancı
Düzenleyen: Varlık Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Gençlerle Felsefe Yapmak ve Felsefe Olimpiyatlarına Öğrenci Hazırlamak”
Konuşmacı: Gülşen Öz
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

15.45-16.45
Söyleşi: “Felsefe ve İnsan”
Konuşmacılar: Şahin Filiz, Hasan Aslan, Mehmet Bayraktar
Düzenleyen: Say Yayınları

17.00-18.00
Panel: “Türkçü Faşizmden Türk-İslam Ülküsü’ne”
Konuşmacı: Fatih Yaşlı
Düzenleyen: Yordam Kitap

18 Kasım 2016 Cuma  KINALIADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi:  “Sürdürülebilir Kitap Okuma Alışkanlığı ve Kitap Fuarlarının Etkisi”
Konuşmacı: Murat Tunalı
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “100. Yılında Çanakkale Ruhu”
Konuşmacı: Leyla Yıldırım
Düzenleyen: Gita Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Ezoterik Okullar”
Konuşmacı: Dilek Yılmaz
Düzenleyen: Ruh ve Madde Yayınları

15.45-16.30
Söyleşi: “Fotoğraftan Edebiyatı Anlatmak”
Konuşmacı: Nevzat Çakır
Düzenleyen: İki A Yayıncılık

16.45-17.45
Söyleşi: “Askeri İhtilallerin Dünü, Bugünü, Yarını”
Konuşmacılar: Halim Demir, Bahrem Yıldız, Fikret Babuş,
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

18.00-19.00
Söyleşi: “Türkiye’de Aydınlanma ve Laiklik”
Konuşmacı: Özgür Şen
Düzenleyen: Yazılama Yayınları

19 Kasım 2016 Cumartesi INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Bir Anadolu Hazinesi: Şamanizm”
Konuşmacı: Shaman Durek
Düzenleyen: MONA Kitap

13.00-14.00
Söyleşi: “Radyo ve Kitap, Ses ve Yazı”
Konuşmacı: Nihat Sırdar
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Osmanlı Hanedanın’nın Sürgünü”
Konuşmacı: Ekrem Buğra Ekinci
Düzenleyen: Timaş Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Geleceği Kitaplardan Okumak”
Konuşmacı: Murathan Mungan
Düzenleyen: Metis Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “15 Temmuz sonrası ve Türkiye”
Konuşmacı: İsmail Saymaz
Düzenleyen: İletişim Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Bir Satranç Tahtası: Ortadoğu”
Konuşmacılar:  Fehim Taştekin, Ercüment Akdeniz, Ayşe Hür
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

19 Kasım 2016 Cumartesi  MARMARA SALONU

11.00-11.45
Atölye: “Origami Atölyesi”
Yöneten: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

12.00-12.45
Söyleşi: “Kötü Çocuk”
Konuşmacı: Büşra Küçük
Düzenleyen: Ephesus Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “İslam ve Batı İlişkileri Tarihi”
Konuşmacı: İbrahim Kalın
Düzenleyen: İnsan Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: Yangın Yılları’ndan Bakışın Senin’e Ahmet Telli Şiirleri”
Konuşmacı: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Onat Kutlar….”
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Arif Keskiner, Aydın Engin, Doğan Hızlan, Vecdi Sayar, Cevat Çapan, Işıl Özgentürk, Atilla Dorsay, Deniz Türkali, Mazlum Çimen, Menderes Samancılar, Ercan Kesal
Düzenleyen: Doğan Kitap

16.45-17.45
Söyleşi: “İslam Dünyasının Sorunları ve Atatürk Tecrübesi”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Ortadoğu’da Yeni Türkiye”
Konuşmacı: Hüsnü Mahalli
Düzenleyen: Destek Yayınları

19.15-20.00
Söyleşi: “Neden Güvende Değiliz?”
Konuşmacı: Hanefi Avcı
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

19 Kasım 2016 Cumartesi KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Edebiyatta Olay Sürgünü, İhanette Olay Sürgünü”
Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları

13.00-13.45
Söyleşi: “Darbe, Demokrasi, İslam”
Konuşmacı: İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Doğu Kitabevi

14.00-15.30
Söyleşi: “Hem Küçüklere Hem Büyüklere Çıtır Çıtır Felsefe”
Konuşmacı: Brigitte Labbé
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

15.45-16.45
Panel: “Felsefenin Işığında Güncel Sorunlar”
Konuşmacılar: Yavuz Adugit, Kurtul Gülenç, Nebil Reyhani, Harun Tepe, Mesut Keskin
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

18.15-19.15
Panel: “Darbe ile Diktatörlük Arasında Türkiye”
Konuşmacılar: Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü, Alper Taş
Düzenleyen: Yordam Kitap

19 Kasım 2016 Cumartesi  HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “ Selam Gençlik”
Konuşmacılar: Koray Yersüren, Emre Gül, Zeynep Sey
Düzenleyen: Ephesus Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Irkların Kökeni”
Konuşmacılar: Barış Özener, Günseli Bayram, Aslıhan Tohum
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

14.15-15.15
Söyleşi:  “Öteki Tarih”
Konuşmacılar: Ayşe Hür, Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Şiir ve Gerçeklik”
Konuşmacılar: Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları

16.45-17.45
Panel: “Delidolu Adamlar: Julio Cortazar, Charlie Parker ve Che”
Yöneten: Ayşegül Utku Günaydın
Konuşmacılar: Zuhal Focan, Ceyhan Usanmaz, Altuğ Akın
Düzenleyen: Delidolu Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “İslam’da Kadın”
Konuşmacı: Sonia Cihangir
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

19 Kasım 2016 Cumartesi BÜYÜKADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Arka Plan”
Konuşmacı: Onur Öymen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

13.00-14.00
Söyleşi: “Matrakçı Nasuh Menazilnamesi ve Kara Memi”
Konuşmacı: Nurhan Atasoy
Düzenleyen: Milenyum Yayıncılık

14.15-15.15
Panel: “Cogito Dergisi Üzerin”
Yöneten: Şeyda Öztürk
Konuşmacılar: Kaan H. Ökten, Zeynep Direk
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Zor Zamanlarda Yazmak”
Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Türkiye’de Felsefe ve Takiyettin Mengüşoğlu”
Konuşmacı: Ali Utku
Düzenleyen: Doğu Batı Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Kimlik ve İfade Özgürlüğü”
Konuşmacı: Hayko Bağdat
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

19 Kasım 2016 Cumartesi  KINALIADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Haneye Tecavüz: Romandan Oyuna”
Konuşmacı: Ali Berktay
Düzenleyen: E Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Bilimin Kaybolan Işığı-İskenderiye’li Hypatia”
Konuşmacı: Nilgün Çön
Düzenleyen: Arkeoloji Sanat Yayınları

14.30-15.30
Panel: “Felsefenin Işığında İnsan Hakları”
Konuşmacılar: Berfin Kart, İoanna Kuçuradi, Ahmet Özalp, Musa Toprak
Düzenleyen: Türkiye Felsefe Kurumu

15.45-16.45
Söyleşi: “Dünden Bugüne Brecht”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu
Düzenleyen: Habitus Kitap

17.00-18.00
Panel: “Retorik, Şiir, Siyaset”
Yöneten: Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar: Salih Aydemir,Berkiz Berksoy, Şeyhmus Diken, Haydar Ergülen, Tarık Günersel
Düzenleyen: Uluslararası PEN Türkiye

20 Kasım 2016 Pazar  INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Yeni Akım Türk Romanı”
Konuşmacı:  Fatma Erdek
Düzenleyen: Ephesus Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Ehlibeyt Kadınlar”
Konuşmacı: Tuğrul İnançer
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “İnsanlar ve Rüyalar”
Konuşmacı: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
Söyleşi: “Muhalefetsiz İktidar, Tenkitsiz Edebiyat”
Konuşmacı: Yalçın Küçük,  Sadık Albayrak
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

16.45-17.45
Söyleşi: “Türkiye Nereye?”
Konuşmacılar:  Naim Babüroğlu, Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır
Düzenleyen:  Asi Kitap

20 Kasım 2016 Pazar  MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Önderlik”
Konuşmacı: Osman Pamukoğlu
Düzenleyen: İnkılap Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Zemberek”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

14.15-15.15
Söyleşi: “Nur Terapisi”
Konuşmacı: Uğur Koşar
Düzenleyen: Destek Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Kıbrıs’ta Hınç ve Şiddetin Tarihi”
Konuşmacılar: Niyazi Kızılyürek, Yektan Türkyılmaz, Temel İskit, Fahri Aral
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Darbenin Kayıp Saatleri”
Konuşmacılar: Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt
Düzenleyen: Destek Yayınları

18.00-19.00
Panel: “Felsefe, İnsan ve Toplum”
Yöneten: Sait Kıran
Konuşmacı: Pınar Akbina
Düzenleyen: Derleniş Yayınları

20 Kasım 2016 Pazar  KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Unutulmayan Yazarlar: Edebiyatta Vefa”
Konuşmacılar: Mehmet Nuri Yardım, Üstün İnanç, Murat Başaran
Düzenleyen: Damla Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Roald Dahl 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Sevin Okyay, Cem Akaş, Faruk Duman
Düzenleyen: Can Çocuk

14.15-15.15
Söyleşi: “Edebiyatta 50. Yıl”
Konuşmacılar: Nedim Gürsel, Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Cüneyt Ayral
Düzenleyen: Doğan Kitap

15.30-17.00
Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni
Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP

20 Kasım 2016 Pazar  HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “OHAL’de Alternatif Medya”
Konuşmacılar: Bora Ataman, Barış Çoban, Suncem Koçel, Gökhan Biçici, Çağlar Özbilgin
Düzenleyen: Kafka Yayınevi

14.15-15.15
Söyleşi: “Yok Olan İstanbul”
Konuşmacılar: Adnan Özyalçıner, Cengiz Bektaş, Tan Oral
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

15.30-16.45
Panel: “İnsan Felsefesi’nde Güncel Sorunlar”
Yöneten: Zekiye Kutlusoy
Konuşmacılar: Betül Çotuksöken, Güncel Önkal, Ahu Tunçel
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-TÜYAP

20 Kasım 2016 Pazar  BÜYÜKADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Ahlak ve İnsan Felsefesi”
Konuşmacı: Kurtul Gülenç
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

13.15-14.15
Söyleşi:  “Şifanın Felsefesi”
Konuşmacı: Ebru Demirhan
Düzenleyen: Libros Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Suriye’de Neler Oluyor? İç Savaş, Kürtler ve Dış Güçler”
Konuşmacı: Thomas Schmidinger
Düzenleyen: Yordam Kitap

15.45-16.45
Söyleşi: “Edebiyatımızda Bir Kırılma: 2000’ler Şiiri”
Konuşmacılar: Baki Ayhan T., Cenk Gündoğdu, Ali Özgür Özkarcı
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi

17.00-18.00
Söyleşi: “Denemenin 100 Yılı”
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Adnan Binyazar, Emin Özdemir, Uğur Kökden
Düzenleyen: İki A Yayıncılık

20 Kasım 2016 Pazar  KINALIADA SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Edebiyat, Dil ve Felsefe”
Konuşmacılar: Yusuf Çotuksöken, Betül Çotuksöken
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

13.15-14.15
Söyleşi:  “Dünyaya ve Türkiye’ye Teğet Geçmeyen Sayılı Yerli Entelektüellerden Biri: Hilmi Ziya Ülken”
Konuşmacı: Kurtuluş Kayalı
Düzenleyen: Doğu Batı Yayınları

14.30-15.30
Panel: “Varlık Vinyetlerinden FEKLAVYE’ye Semih Poroy”
Yöneten: Turhan Günay
Konuşmacılar: Füruzan,  Enver Ercan
Düzenleyen: Varlık Yayınları-TÜYAP

15.45-16.45
Söyleşi: “Şiirden Meydana Getirmenin Estetiği”
Konuşmacı: Celal Fedai
Düzenleyen: İnsan Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Edebiyat Ne Kadar Özgür?”
Yöneten: Ayşegül Tezören
Konuşmacılar: Gönül Kıvılcım, Sibel Öz, Melike Belkıs Aydın, Belma Fırat
Düzenleyen: Notabene Yayınları

Fuar imza günlerine ulaşmak için>>>
İletişim
www.istanbulkitapfuari.com
www.twitter.com/kitapfuari
www.facebook.com/istanbulkitapfuari
www.instagram.com/kitapfuari
 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)