Son DakikaYaşar Üniversitesinde yapılacak festivalde ilk gösterilecek film Vincent Cassel, Lea Seydoux ve Andre Dussollier'in rollerini paylaştığı 2014 yapımı, Christophe Gans'ın yönettiği Güzel ve Çirkin. Gösterim öncesinde, saat 15.00'te Doç. Dr. Yasemin Polat, "Mitolojide güzellik ve iyilik" kavramları üzerine bir konferans verecek.

Tüm konferans ve film gösterimlerinin ücretsiz olacağı festival, 23 Aralık Cumartesi akşamı, Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Merkezi'nde düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Festival direktörü yazar Gülşah Elikbank, AA muhabirine, mitoloji denildiğinde ilk akla gelen coğrafyalardan birinin Ege Bölgesi olduğuna işaret ederek, bu nedenle festivalin ilkini İzmir'de düzenlediklerini belirtti.

Festivalin bir amacının da Türk mitolojisinin zenginliğine dikkati çekmek ve bu alandaki sinema üretimlerini arttırmak olduğunu kaydeden Elikbank, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekçileri arasında bulunduğu festivalin danışma kurulunda Ferzan Özpetek, Derviş Zaim, Onur Saylak ve Başak Köklükaya'nın yer aldığını sözlerine ekledi.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)