Sultanbeyli’de bir mahalle, 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi çocuğa, tecavüz etti.

Semtte 15 kişi, abisi cinayetten tutuklu çocuğu, kayda aldıkları tecavüz anını ‘abine izletiriz, seni de keser’ şantajıyla tehdit edip defalarca tecavüz etti.

Tecavüz edenler arasında sınıf arkadaşları, arkadaşlarının abileri, muhtarın oğlu, sanayiciler bulunuyor.

Gerçekler, çocuk dayanamayıp karakola gittiğinde ortaya çıktı.

Üç ay önce de benzer bir olay İtalya'da yaşanmış ve 'kimyasal hadım' gündeme gelmişti.

13 yaşında bir kız çocuğunun Catania kentindeki bir parkta toplu tecavüze uğraması İtalya'da infial yaratmış, Mısırlı 7 göçmenin 13 yaşındaki kız çocuğu ve erkek arkadaşını sürükleyerek parktaki tuvaletlere götürdüğü ve burada kıza tecavüz ettikleri öne sürülmüştü.

Şüphelilerden üçünün 18 yaş altında olduğu bildirilmişti.

Mısırlı grubun kızın erkek arkadaşını tecavüzü izlemeye zorladıkları belirtilirken, olay İtalya'daki göçmen karşıtı havayı da yoğunlaştırmışdı.

Radikal sağcı Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini olayın hemen ardından yaptığı açıklamada, "Bana gelip töleransta veya hatadan bahsetmeyin. Bu gibi dehşet verici olaylara karşı merhamet gösterilmemeli. Tek bir çare var, o da kimyasal hadım" demişti.

KİMYASAL HADIM NEDİR?

Bir kişinin testosteron seviyesini azaltmak için hormon verilmesine 'kimyasal hadım' deniyor.

Bu işlem, kadınlarda rahim içerisine kimyasal etkili tabletler yerleştirilerek rahmin ve tüplerin yanma şeklinde tahrip edilmesi suretiyle icra edilirken; erkeklerde daha çok sperm üretimini durdurmaya yönelik aşılama kullanılarak yapılmaktadır.

Kimyasal hadım, kısırlaştırmanın aksine, sürdürülmezse, tedavinin öznesi eski haline dönebiliyor.

Tabii birtakım yan etkileri bulunmuyor değil. Tedavi tamamen sonlandırılsa bile ilerleyen zamanlarda kardiyovasküler problemler, kemik problemleri (osteoporoz) baş gösterebiliyor.

Bu uygulama, geçmişten günümüze tecavüzcülere, cinsel saldırganlara ya da pedofililere yönelik cezalandırma işlemlerinde kullanıldı ve kullanılmaya devam ediliyor.

Gercekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)