Hikmet Temel Akarsu’nun Bütün Oyunları 7 yayınlandı

news-details
Haberler

Yaşayan en önemli yazarlarımızdan Hikmet Temel Akarsu’nun T. C. Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü "Başdramaturgluk Edebi Kurul”unun “repertuar”a aldığı üç oyunu daha yayınlandı.

Kitap yayınlamanın çok zor olduğu bu zamanlarda, “İyi bir yazınsal yapıt gerçek bir sanat eseri formunda çoğaltılmazsa milyonlarca melek gökyüzünde ağlar” anlayışıyla yayın yapan ve bu anlayışı doğrultusunda tiyatro oyunu kitabı yayınlayan Küçük Şeyler yayıncılığa bu cesareti için teşekkür ediyoruz.

Hikmet Temel Akarsu’nun kitapta yer alan Yurtdışı Sevdası ve Taş Han, TRT Radyo 1'de “arkası yarın” olarak defalarca yayınlanmıştı.

Kitaptaki üç eser güncel konulardan yola çıkarak toplumumuzun içinde bulunduğu düşünce yapısını sağlam karakterler etrafında, sahici diyaloglarla, eleştirel bir gözle ama doğruyu, iyiyi, güzeli gösteren estetik kurgusuyla sahnelenmeyi bekliyor.
 
Kitaba başlık olarak seçilen “Yurtdışı Sevdası” oyunu, adından da anlaşılacağı gibi toplumumuzun bazı kesimlerini saran yabancı hayranlığı ve yurtdışı sevdasının yol açtığı hazin ve ibret verici sonuçları konu edinen bir eser.

“Taş Han”, İstanbul’a yerleşmiş ve tüketim toplumunun tutsağı haline gelmiş olsa da bir türlü arzuladığı başarıya ulaşamamış taşralı bir eşraf mensubu ile taşranın değerlerine yabancı eşinin içine düştükleri çelişkileri ele alıyor.

“Özgürlük Başka Yerde” ise çağın yakıcı sorunu göç olgusunu, kaçak mülteci tacirlerinin vahşi edimleri ve insanlık dışı hırsları çerçevesinde irdeliyor.

Kitabı edinmek için...


GERCEKEDEBİYAT.COM

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..