Almanya'da doğup eğitim görmüş ve bir şirkette yönetici olarak yaşayan Aynur adlı Türk, sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı ve istifa nedenleri tartışmalara neden oldu.

"7 yıldır İhracat Müdürü konumunda çalıştığım Uluslararası Holding'e haftalardır emekçi çalışanlarımızın virüse karşı yeterince korunmadığını bildirmeme rağmen herhangi bir geri dönüş alamadım...Kula minnet eylemem diyerek saat 17.00'da istifa ettim. Daha fazla ortak olamazdım..." diye mesaj yazan Aynur Adalet adlı hem Türk hem Alman bayrağı kullanan hesap sahibi, Almanya'da koronavirüs önlemlerinde gençlere önem verildiği ve yaşlıların görmezden gelindiğini yazdı.

"Benim departmanım da Barbara isminde 55 yaşında bir kadın vardı. Kendisi birikmiş yıllık iznini kullanmak istedi fakat firma ona bile izin vermedi... Türk kültüründe yaşlıları koruyup kollamak ilk şarttır. Bu kültürle yetişen birisi olarak tahammül edemedim... Saygılar"; "Almanya bildiğiniz üzere yaşlı nüfusun yüksek olduğu bir ülke. Çalıştığım firmada da özellikle mavi yakalı insanların yaş ortalaması 50+. Ne yazık ki şirket bu insanların yerine beyaz yakalılara maske ve dezenfektan dağıttı..." diye yazan "Aynur Adalet" bu durumu protesto etmek için istifa ettiği "holding"in adını vermedi.

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)