Deprem felaketinin etkileri devam ederken zamanla yarışan kurtarma timlerine yardım yetiştirmek isteyenlerin görüntüleri eklendi Dün Türkiye ve Türk dünyası sosyal medya hesapları, Bakü sokaklarında çekilen, aracının üzerine yüklediği yorganları Türkiye’ye gönderilmek üzere yardım merkezine götüren Azerbaycanlı Server Beşirli'yi konuştu.

Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın’da doğduğu ve Bakü’nün bir köyünde küçük bir gecekonduda yaşadığı anlaşılan Server Beşirli, Türk kardeşlerinin deprem felaketinden dolayı yardıma ihtiyacı olduğunu görünce yardım ettiklerini belirterek, "İmkânımız yettiğince elbise, yorgan, döşek götürdük. Artık yeteri kadar elbise bağışı yapıldığı için inşallah yarın da gıda yardımı götüreceğiz" dedi.

bakülü yardımsever fenomen

Aslen Karabağ’ın Laçın ilinden olan Server Beşirli, Laçın ilinin Ermenistan işgalinden kurtarıldığı için sevindiklerini ancak Azerbaycan askerlerinin şehit olduğundan dolayı da üzüldüğünü belirtti.

server beşirli

'EVSİZ KALMANIN NE OLDUĞUNU BİLİRİZ'

Beşirli, Babaannesinin Ermenistan işgali sırasında Laçın’dan kaçarken kış soğuğunun ne olduğunu iyi bildiğini belirterek, "Kış soğuğunda evsiz kalmanın, yakınlarını kaybetmenin ne olduğunu iyi biliriz. En azından onların sıcak kalması için elimizden gelen buydu. Laçın’dan olan anneler vardı, onlar da bizim yardım götürdüğümüzü duyunca sıcak elbise getirip bize verdi. Biz de toplanan bütün eşyaları yardım toplama noktasına teslim ettik" dedi.

'YARIN DA GIDA GÖTÜRECEĞİZ'

Türkiye ve Azerbaycan’ın dost ve kardeş olduğunu söyleyen Server’in kuzeni İmamverdi Beşirli, "Sosyal medyadan görünce bu yardım kampanyasına elimizden gelen desteği vermeye karar verdik. Sıcak yorgan, döşek, battaniye topladık. Aracımız iyi durumda olmasa da, yardımı taşıyacak kadar bizi idare etti. Soğukta kalmak hissini iyi biliriz. Bizim de başımıza geldi ve nasıl bir durum olduğunu iyi biliriz. İnşallah yarın gıda götüreceğiz. Çünkü yeteri kadar uyuyacak yer ve sıcak elbiselerin olduğu bize söylendi. İnşallah yarın erzak götüreceğiz" ifadelerini kullandı.

gerçekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)