Tiyatro

İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı... Bilet fiyatlarına tepki

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın bu yıl 27'ncisini düzenlediği İstanbul Tiyatro Festivali tarihi ve programı açıklandı. Ancak bunca sponsora rağmen bilet fiyatlarının yüksekliği festivalin işçi emekçi emekli halk kesimlerini dışladığını, belli bir seçkin kesime hitap ettiğini gösteriyor.

İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı... Bilet fiyatlarına tepki
05-09-2023 07:01
05-09-2023 07:22

Festival dopdolu programıyla 25 Ekim'de perdelerini açıyor

25 Kasım’a kadar sürecek festivalde izleyiciler, günümüz tiyatrosuna damgasını vuran, sahne sanatlarının geleceğine yön veren yönetmen ve koreografların eserlerini izleme fırsatı bulacak.

Işıl Kasapoğlu'nun yönetiminde hazırlanan festival programında 20 tiyatro, 'performans' ve dans gösterisi yer alıyor. Türkiye’den birçok oyunun prömiyerinin yanı sıra festivalde Almanya, İngiltere, Danimarka, Fransa, Gürcistan, İrlanda, İsrail ve Yunanistan’dan toplam 9 yapım izleyiciyle buluşuyor.

Festivalin açılış oyunu 20. yüzyılda devrimci bir yaklaşımla dansı yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch’un başyapıtı Café Müller. Tanztheater Wuppertal topluluğu güncel kadrosu ve ilk günkü çarpıcılığıyla ilk kez Türkiye’de.

Pina Bausch, topluluğu Tanztheater Wuppertal ile 1998’de Cam Temizleyicisi ve 2000’de Masurca Fogo’yu İstanbul Tiyatro Festivali’nde oynamıştı.  

Festival biletlerinin en düşük 250'den 1000 TL'ye kadar ulaşması tiyatroseverler tarafından tepkiyle karşılandı.

27. İstanbul Tiyatro Festivali tam programı

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler