Kitap

İlginç bir film üzerine ilginç bir kitap

h2o yayınevi ünlü film Paramparça Aşklar Köpekler üzerine Tarhan Gürhan'ın derlediği bir kitap yayınladı.

İlginç bir film üzerine ilginç bir kitap
03-08-2022 13:04
03-08-2022 13:19

KARANLIĞIN TANELERİ

Sıradışı, şaşırtıcı, çarpıcı ve benzeri onlarca sıfatla anılan; büyük beğeniyle karşılanıp duygusal dalgalanmalar yaratan Amores Perros - Paramparça Aşklar Köpekler filmi üzerine estetik, teknik, sanatsal, siyasal, eleştirel 17 çeşitleme...

 * * *

“… Ne aşklar ne de köpekler yalnız bırakır insanı. Ta ki gaddar ve aptal bir insana inanmanın batıl bir inanç olduğunu fark edene kadar… Ve bu fark ediş öyle bir duygu yaratır ki ister bir aşk ol ister bir köpek, kirpiklerinden anılarına kadar bütün varlığınla sarsılırsın. Sarsıldıkça dökülür umutların. Umutlarının peşinden de sen dökülmeye başlarsın…”  (Hakan Günday)

“Arzu ölüme karşı durur, ölümde huzur, arzuda kargaşa vardır. İnsan derdidir. Suç, aşk ve köpek meselesi, sinema yoluyla derdinin üzerine düşünme vesilesidir.

"Şiddetin haritasını Meksika’dan başlayıp çiziyor Iñárritu, bütün haritalar gibi kanla. Hiçbir film bu denli derin kanamadı bana göre. Ölmediğin için oluyor bunlar, ölsen olmayacaklar. Ölmeden yapılan acılı bir otopsi gibi Paramparça Aşklar Köpekler, şiddetin otopsisi, şiddetin estetiği...” (Tarhan Gürhan)

karanlığın taneleri

(Tanıtım metni)

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler