MUSTAFA BİLGİN’İN KARİKATÜR ALBÜMÜ ÇIKTI

Yazısız karikatürün Türkiye’deki usta isimlerinden Mustafa Bilgin’in, Hayat Sanat Durumlar Anlar adlı karikatür albümü yayımlandı. Kaynak Yayınlarından çıkan albüm 88 sayfa tamamı renkli olup, kuşe kâğıda basılmış. Bildik Şeylerden sonra gelen Hayat Sanat Durumlar Anlar için heyecanlı olduğunu ifade eden Mustafa Bilgin, “Gülmeceden vazgeçmemeli. Cenneti hak edenler, bana göre dünyayı da cennete çevirmeye gayret edenlerdir” şeklinde konuştu.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllere değer görülen Mustafa Bilgin, “Hayat Sanat Durumlar Anlar” başlıklı albümün önsözünde ise şöyle diyor: “Daha çok yarışmalarda, sergilerde karşılaştığımız yazısız karikatürün, insanın yaşadığı her coğrafyada, üzerinden on yıllar geçse de anlamını yitirmemesi gibi bir güzelliği vardır. Evrensel kimlik kazanmış bu tür karikatürleri insanın çerçeveletip duvara asası gelir. Yazılı karikatür gibi esprisini hazırlop sunmaz, okuyucusundan, izleyicisinden düşünsel katılım gereksinir, böylece ‘sanat yolculuğunu’ tamamlar.”

‘Hayat Sanat Durumlar Anlar’ karikatür albümünü seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.

 

Hayat Sanat Durumlar Anlar
Yazar: Mustafa Bilgin
Yayınevi: Kaynak Yayınları
88 sayfa

mustafa bilgin

MUSTAFA BİLGİN KİMDİR?

1962 Bingöl doğumlu. 1979 yılından bu yana karikatürle uğraşıyor. İlk karikatürü Çarşaf Dergisi’nin ‘Karikatür Okulu’ sayfasında yayımlandı. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde karikatürleriyle yer aldı. İki kişisel sergi açtı, ayrıca çok sayıda karma sergiye katıldı. Ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında ödüller kazandı. Çizgi film ressamı ve yapımcısı olarak uğraş verdi. 10 yıl Cumhuriyet, 3 yıl Aydınlık Gazetesi olmak üzere neredeyse her gün çizdi. Karikatürcüler Derneği üyesi.

Ahmet Zeki Yeşil
Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)