İKSV’nin bu yıl 49.sunu düzenleyeceği İstanbul Müzik Festivali’nin Zoom uygulaması üzerinden düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklanan programa göre festivaldeİdil Biret, Fazıl Say, Khatia Buniatishvili, Anna Vinnitskaya, Alexander Rudin gibi sanatçılar da var.

Koronavirüs yüzünden açık havada yapılacak konserlerin yerleri şöyle:

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi, Fransız Sarayı, Venedik Sarayı, ARTER Arka Bahçe, Rahmi M. Koç Müzesi, Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus ve Saint Benoît Fransız Lisesi Avlusu.

Buralara ek olarak hafta sonları tüm İstanbulluların davet edildiği bedava konserlerin verileceği Atatürk kent Ormanı, Fenerbahçe Parkı ve Yıldız Parkı, Atatürk kent Ormanı.

ONUR ÖDÜLLERİ CİHAT AŞKIN VE PETERIS VASKS’IN

49. İstanbul Müzik Festivali’nin bu yılki Onur Ödülü, Türk keman okulunun uluslararası temsilcisi Cihat Aşkın’a, Yaşam Boyu Başarı Ödülü ise Letonyalı besteci Peteris Vasks’a sunulacak. Cihat Aşkın’a ödülü 18 Ağustos’ta gerçekleşecek açılış töreninde; Peteris Vasks’a ise ödülü, 6 Eylül’de, besteciye 48. İstanbul Müzik Festivali siparişi olan son eserinin Türkiye prömiyerinin gerçekleşeceği Modigliani Quartet “Bir Prömiyer: Vasks” konseri öncesinde takdim edilecek. 

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)