Fazıl Say: Koronavirüs tatilinden faydalanmaya çalışıyorum

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında YouTube üzerinden canlı yayınlanan 'Festtogether evde' festivaline Fazıl Say ve Kerem Görsev'in arasında bulunduğu çok sayıda sanatçı ve müzisyen katıldı.

news-details
Müzik

Piyanist ve besteci Fazıl Say da Urla'daki evinden bağlandığı canlı yayında Yekta Kopan'ın sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 60 gündür Urla'da olduklarını anlatan Say, bütün dünyada sadece sanatta değil spor, kültür ve iş dünyasında da toplantıların ve etkinliklerin ertelendiğini veya iptal edildiğini söyledi.

Türkiye'deki müzisyenlerin konserlerinin de dünyadaki örnekleri gibi ertelendiğini anlatan Say, dünyadaki bütün müzisyenlerin 2020 yılında vereceği konserlerinin organizatörün takvimine göre 2021 veya 2022 yılına ertelendiği bilgisini paylaştı.

Say, hayatında 30 yıldır ilk defa böyle bir dönem açıldığını ifade ederek, "Bu 2-3 aylık süreç uzayacak, Eylül-Ekim'e kadar bizim konserlerimizin başlayacağı düşünülmüyor. Böyle tam bir çalışma yılı, dinleme yılı oldu. Ben bu açıdan bakıyorum ve bunun faydasını sağlamaya çalışıyorum." değerlendirmesini yaptı.

Say, çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi.

Festivale Bodrum'dan katılan caz piyanisti Kerem Görsev, "Evdeyiz ve bugün küçük bir dinletim var. Kendi müziklerimden biraz çalmaya çalışacağım." dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..