Fanzin tutkunları Viyana’da buluşuyor!

news-details
Haberler

2016 yılında fanzin festivali olarak İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Fanzin Fuarı olarak daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla bundan sonra Avusturya, Viyana’da yoluna devam ediyor.

Üç gün boyunca devam edecek fuarda 17 ülkeden 45'in üzerinde katılımcı, sergi standlarında yayınlarını tanıtırken, 110’un üzerinde bağımsız yayıncının gönderdiği sanat kitabı ve fanzinler de sergi alanında sergilenecek.

Bağımsız yayıncıları ve sanatçıları bir araya getiren Fuar, fanzin ve sanat kitabı yapımının erişilebilirliğini ve de kendine özgü altkültürünü atölye çalışmaları, etkinlikler, konserler, video gösterimleri ve de sanatçı konuşmaları yoluyla göstermeyi amaçlıyor.

Fuar sanatçıların, yayıncıların ve yaratıcı sektörden gelen diğer kişilerin hikayelerini, deneyimlerini ve de sanat kitabı ve fanzine olan tutkularını paylaşabilmeleri için ortak bir alan açmayı hedefliyor.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, Viyana merkezli bir kültür ve sanat derneği olan Fabrikraum Kultur ve Kunstverein tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir sanat kitabı ve fanzin fuarıdır.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair 24 - 26 Mayıs 2019

Nordbahnhalle-Wien, Österreich Leystraße 157, 1020 Wien

Açılış saatleri:

24 May:  14:00 - 00:00 25 May:  12:00 - 21:00 26 May:  12:00 – 19:00

Direktörler: Deniz Güvensoy ve Deniz Beşer

https://fanzineist.com

www.fabrikraum.org

Destekleyiciler: Bundeskanzleramt Österreich, Kulturabteilung der Stadt Wien (MA 7), Österreichische Hoch schüler_innenschaft, Nordbahnhalle, Technische Universität Wien, HochschülerInnenschaft an der Universität für angewandte Kunst, Klima Energie Fonds

Fanzineist Vienna Poster: Rafa Industrias Doc

Fotoğraflar: Fanzineist Istanbul 2016-2017, Photograph by Kubilay Karslı, Deniz Beşer

GERCEKEDEBİYAT.COM

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..