Son DakikaÜnlü yönetmen Steve Spielberg, katıldığı bir şov programında kendi filmlerini pek izlemediğini ama tekrar tekrar izlediği bir tek filmi olduğunu söyledi.

İndependet Türkçe'nin kültür muhabiri Jacob Stolworthy'nin yazdığına göre The Late Show with Stephen Colbert'e katılan Spielberg, "Filmlerimi yaptıktan sonra onlara çok fazla bakmam" demiş.  

Yönetmen 1971'den bu yana çoğu klasik kabul edilen 34 film yaptı. Denizin Dişleri (Jaws), Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (Close Encounters of the Third Kind) ve Kutsal Hazine Avcıları (Raiders of the Lost Ark) bunlardan bazıları.

Spielberg canlı yayında "E.T.'yi ilk kez izlediklerinde çocuklarımı rahatlatmak istedim" dedi.

Babaları orada oturmadan E.T.'yi izlemelerini istemiyorum; özellikle de başlangıçta korkutucu kısımları.

Spielberg tam adı E.T.: The Extra-Terrestrial olan 1982 tarihli yapımını tekrar seyretmekten gerçekten hoşlandığını, "Bazen yapmayı planladığım ama yapmadığım şeyleri görüyorum ve bazen bunca yıllar sonra gördüğümden daha iyi bir fikir olacak şeyler görüyorum. Ama çoğunlukla E.T. epey mükemmel bir film. Bu, çektiklerim arasında gerçekten tekrar tekrar izleyebildiğim birkaç filmden biri." dedi.

Yönetmen, "Bir kereden fazla izleyebildiğim sadece bir avuç film yaptım" diye açıkladı.

34 film yapan Spielberg'in diğer beğeni toplayan filmleri arasında Jurassic Park, Er Ryan'ı Kurtarmak (Saving Private Ryan), Azınlık Raporu (Minority Report), Yapay Zeka (AI: Artificial Intelligence), Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) ve yakın zamanda çıkan Fabelmanlar (The Fabelmans) yer alıyor.

En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen Fabelmanlar'la Spielberg, 7. En İyi Yönetmen adaylığını aldı. Daha önce Spielberg, 1994 ve 1999'te Schindler'in Listesi (Schindler's List) ve Er Ryan'ı Kurtarmak filmleriyle bu ödülü iki kez kazanmıştı.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)