Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, eski Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Müdürü Bartu Soral'la tartışırken Kınaç'a saldırdı.  

Kıraç'ın, “İsmi lazım değil bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder!” diye soran Kıraç’ı Demirtaş şöyle yanıtladı:

“Ülkede istediği kadar ünlü olamayan ve gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor. Te Allahım yarabbim. Kim bu Kıraç?”

Kıraç’ın yanıtı gecikmedi:

“Açık söyleyeyim: Ben bıktım bu kibirden ve kendi ülkemde bana had bildirmeye çalışan Anglo Sakson tavırlardan! Kim olmalıyım basit bir soru sormak için kardeşim kim?”

KIRAÇ KİMDİR? İŞTE KIRAÇ'IN BAZI GÖRÜŞLERİ

Sosyal medyada vatansever çıkışlarıyla gündeme gelen Kıraç, Ergenekon-Balyoz tertiplerinde kumpaslarla hapse atılan vatanseverlerin yanında durmuş bir müzisyen. Son dönemde milli takıma yaptığı marşla ve aldığı milli tutumla gündeme gelen Kıraç  14 Nisan 2019'da Aydınlık'a verdiği röportajda, Türkiye'nin ABD'yle savaşta olduğunu ifade etmiş ve vatanseverliğe ihtiyacımız var demişti:

AMERİKA'YLA SAVAŞIYORUZ VATANIMIZIN TARAFINDAYIZ!

"Vatanseverliğe ihtiyacımız var. Hangi görüşten olursak olalım, ideolojik olarak birbirimizle savaşa da biliriz. Ama şu an Türkiye’nin vatan bilinci içinde kenetlenmesi lazım. Bugün dünyada büyük bir savaş var. Amerika’yla savaşıyoruz. Darbe yapmaya kalkıştı Amerika. Biz şimdi bunları söylediğimiz zaman iktidar tarafındasın diyorlar. Hayır biz vatanımızın tarafındayız. Daha geniş bakmalıyız meselelere. Güncel olaylara kilitlenip kalıyoruz. Sanatçılar, aydınlar, bilim insanları olarak yurt bilincini, vatanseverliği vurgulamalıyız. Türkiye’nin yıllardır Amerika’yla yaşadığı ilişkiden kurtulması gerekiyor. Amerikan üslerini kapatmak ve Nato’dan çıkmak için beklediğimiz kabahat." 

MİLLİ TAKIM MARŞI'NI MEHMETÇİK'E ADADI

EURO 2020'de mücadele eden Milli Takım için marş yapan Kıraç, bu marşı Mehmetçik'e adamış ve milli formayı terleten futbolcularımıza "Siz de Mehmetçiksiniz" diye seslenmişti. Kıraç'ın bu marşı yayınlamasının ardından sosyal medyadan linç kampanyası yürütülmüştü.

MAVİ VATAN İÇİN MARŞ YAPTI

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de ve Ege'de verdiği mücadeleyi destekleyen Kıraç,  Balyoz Davası Tutuklamalarının 10. yıl dönümü olan 11 Şubat 2021 akşamında bu marşı yayınlamıştı. 

KIRAÇ TARTIŞMALARI

kıraç

kıraç

 

kıraç

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)