Haberler

Hiçbir binası yıkılmayan müteahhit gerçeği açıkladı: Belediyeden ikrah ettim

Nurettin Kayış, Hatay'ın İskenderun ilçesinde 2013 yılından itibaren müteahhitliğe başlayarak 10 bloktan oluşan daireler yapmıştı. Ancak müteahhitliği belediyenin ceza yazıp sonra silmek için para istemesi yüzünden bırakmak zorunda kaldı.

Hiçbir binası yıkılmayan müteahhit gerçeği açıkladı: Belediyeden ikrah ettim
24-02-2023 10:14
24-02-2023 10:47

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 2013 yılından müteahhitliğe başlayan Nurettin Kayış, kentte 10 bloktan oluşan daireler yaptı.

İnşaatların yapım sürecinde belediye tarafından kendisine sürekli ceza yazıldığını ifade eden Kayış, daha sonra cezanın silinmesi için de bağış istenildiğini ileri sürdü.

Bağış yapılmadığı takdirde ruhsat almakta da güçlük çektiğini vurgulayan Kayış'ın kentte yaptığı dairelerin hiç birinin yıkılmadığı görüldü.

Vatandaşların huzurlu ve güvenli dairelerde oturmasını istediklerini ifade eden Kayış, "Benim de çocuklarım var. İnsanların dairelerinde huzurlu ve sağlıklı oturmalarını istiyorum. Bizim belediye başkanları inşaatta hafif bir büyüdüğün zaman bağış istiyorlar. Mesela ‘Sen inşaatında hafif bir büyütme yapmışsın' diyerek oturma izni vermiyor. ‘Bütün paralar büyükşehir belediyesinde, sen bize bağış yapacaksın' diyor. Ruhsat verirken zorluk çıkartıyor. Belediye başkanına ulaşamıyorsun. Beni tiksindirdiler. Ben 10 blok yaptım. Depremin olduğu günden itibaren daire sattığım herkes beni arayarak teşekkür ediyor. Perde duvar yaptığım için ceza yazıyorlardı. Belediye kolonu 1 metre göstermiş, ben 1,5 metre perde duvar yapıyordum. Bana gelip, sen 1,5 metre yapmışsın, ya hepsini yıkacaksın diyor ya da ruhsatlı yerin hepsine ceza yazıyor. Bizim burada işi sağlam yapmamız mı önemli yoksa çürük yapmamız mı önemli?" dedi.

BAĞIŞ YAP

İHA'dan Fadıl Kösedağ'a inşaat sektöründen sindirildiğini ifade eden Kayış, “Bizi inşaat sektöründe sindirdiler. Belediye başkanına ‘Benim bir suçum varsa inşaatın büyütmesi kadar ceza yazın' dedim. 3 trilyon ceza yazmış. Sonra gelip ‘Cezanı silmemiz için 900 bin TL bağış yap' diyor. Bağış yapmadığımız zaman işi zorlaştırıyorlar. Ben de en son kızdım ve işi bıraktım..."şeklinde konuştu.

İYİ MÜTEAHHİT

Nurettin Kayış tarafında yaptırılan bir dairede oturduğunu belirten Ramazan Kayıl, “Nurettin Bey'den daire almıştım. İki hatta üç tane deprem görmesine rağmen dairemde boya bile dökülmedi. Etrafıma bakıyorum kimisinin evi yıkılıyor, kimisinin kullanılamaz halde. Ben dairemde akşamları uyuyabiliyorum. Korkacak bir çatlak, patlak hiçbir şey yok. Allah razı olsun. Yaptığı zaman da piyasanın altında bir fiyatta verdi” dedi.

gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler