Son Dakika2023 koltuk kapasiteli CSO Ana Salon ve 517 koltuk kapasiteli Mavi Salon’da yeni sezona merhaba diyecek olan CSO ADA ANKARA, restorasyon çalışmaları tamamlanınca Devlet Çoksesli Korosu'nun çalışmalarını sürdürdüğü Tarihi CSO Salonu'nu da çatısı altına katacak. COVID-19 tedbirleri kapsamında salonlar “Bir dolu-bir boş” koltuk düzenine göre uyarlandı ve bilet satışı buna göre yapılıyor. Biletler; “biletinial.com” ve “SanatCepte” uygulaması üzerinden temin edilebiliyor.

7 Eylül’de dünyaca ünlü piyanist Simon Ghraichy ile dinleyicilere kapılarını açacak olan CSO ADA ANKARA, 10 Eylül’de açılış konseri ile başlayarak her Cuma verilecek olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konserleri ile müzik serüvenine devam edecek.

15 Eylül’de “Mavi Salon Serileri” başlığı altında Serhan Bali'nin açıklamalı dizisinin ilkinde piyanist Can Çakmur ile farklı bir etkinliğe hazırlanan CSO ADA ANKARA'da , 18 Eylül Devlet Çoksesli Korosu “Carmina Burana” konseri, 20 Eylül DOLAPDERE BİG GANG ve 22 Eylül KARSU Konserleri ile Eylül ayı etkinlikleri devam edecek. 28 Eylül'de Murat Cangal “Trio Pulsus” Konseri ile dinleyci karşısında olacak.

ismail uyaroğlu

7 EYLÜL 2021 SALI Saat: 20.00

SİMON GHRAICHY” KONSERİ

PİYANONUN ROCK YILDIZI” CSO ADA ANKARA’DA..
Fransa’da yaşamını sürdüren, Lübnan ve Meksika asıllı Fransız piyanist SIMON GHRAICHY, 07 Eylül Salı günü CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Meksika Devlet Senfoni Orkestrası, Brezilya Senfoni Orkestrası, Lübnan Ulusal Senfoni Orkestrası, Kahire Senfoni Orkestrası, Almatı Senfoni Orkestrası ve Guadalajara Çocuk Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra; Philharmonie Berlin, Théâtre des Champs-Elysées ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında solist olarak konserler veren Ghraichy, kendi döneminin dikkat çeken sanatçıları arasında yer alıyor.

Tüm röportajlarında farklı kültürlerle beslenip dünyaya açılmanın yorumuna etki ettiğini ve yorum gücünü buradan aldığını belirten Ghraichy, Fransa’da ve Avrupa’nın çeşitli üniversitelerinde klasik müzik eğitimi alarak kendine özgü yorumuyla dikkat çekiyor.

Fransız Kültür iş birliği ile ilk olarak CSO ADA ANKARA’da gerçekleştirecek olan konserinin ardından, İstanbul Kültür Sanat Vakfı davetiyle (İKSV), İstanbul Müzik Festivali kapsamında da dinleyicileri ile buluşacak olan Simon Ghraichy, farklı repertuarı ile dikkat çekiyor.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 150 TL.

 2. Kategori: 125 TL.

 3. Kategori: 100 TL.

 4. Kategori: 70 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ahmet yıldız

10 EYLÜL 2021 CUMA Saat: 20.00

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI” AÇILIŞ KONSERİ

Konser Programında Rus besteci Rimski Korsakof’un Binbir Gece Masalları’ndan esinlenerek yazmış olduğu orkestra süiti Şehrazat ile birlikte Yury Revich solistliğinde Max Bruch’un Keman Konçertosu yer alıyor.

2016 ECHO Classic” ödülü sahibi kemancı Yury Revich, aynı zamanda Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı ödülü, 2015 “Beethoven Center Vienna” tarafından "Yılın Genç Müzisyeni" ödülünü kazanmıştır. Performanslarının yanı sıra, zengin kayıt projeleri ile de ismini duyuran ve çalışmalarını Viyana’da yürüten Yury Revich, Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus gibi dünyanın en prestijli konser salonlarında yer aldı.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 150 TL.

 2. Kategori: 125 TL.

 3. Kategori: 100 TL.

 4. Kategori: 70 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ahmet yıldız

15 EYLÜL 2021 Saat: 20.00

MAVİ SALON SERİLERİ”

SERHAN BALİ İLE AÇIKLAMALI KONSERLER & CAN ÇAKMUR

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dünyada son yıllarda hayli gündemde olan ve geniş kitleleri klasik müzikle tanıştırmanın etkili bir yöntemi olarak benimsenen ‘açıklamalı konserler’ dizisini başlatıyor. ‘Açıklamalı Mavi Salon Konserleri’ adıyla Eylül ayından başlayarak 2021-22 sezonunda her ay iki tane yapılacak konserlerde anlatıcı görevini müzik araştırmacısı ve yazarı Serhan Bali üstlenecek. Bali son yıllarda hazırlayıp sunduğu Batıya Yolculuk adlı klasik müzik belgeseli ve özellikle YouTube üzerinden yaptığı klasik müzik sohbetleriyle ülkemizde klasik müzik sanatını geniş kitlelere yaymak için yoğun çaba sarf etmesiyle tanınan bir isim. Bali’nin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın köklü tarihini kaleme aldığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan kitabı 2020 yılı sonunda okuruyla buluşmuştu. Açıklamalı Mavi Salon Konserleri kapsamında verilecek Piyano, Oda Müziği ve Şarkı Akşamlarına katılacak dinleyiciler ülkemizin seçkin sanatçılarından dinleyecekleri eserleri ve bestecilerini Serhan Bali’nin keyifli ve dinamik anlatımıyla farklı bir gözle tanıma olanağı bulacaklar. Bali’nin Eylül ayındaki ilk konuğu 15 Eylül’de piyanist Can Çakmur olacak. Son yıllarda dünya çapındaki başarılarıyla isminden sıkça söz ettiren Çakmur resitalinde Schubert ve Schumann’ın solo piyano eserlerini yorumlayacak.

Yer: Mavi Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 100 TL.

 2. Kategori: 70 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ismail uyaroğlu

17 EYLÜL 2021 CUMA Saat: 20.00

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI”

LATİN AMERİKA KLASİKLERİ KONSERİ

Bu sene 200. bağımsızlık yılını kutlayan Latin Amerika ülkeleri Brezilya, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Meksika, Panama ve Peru büyükelçilikleri iş birliği ile Latin Amerika senfonik müziğinin en seçkin ve renkli örnekleri CSO sahnesinde. CSO Ana Salon’da Meksika asıllı orkestra şefi Tulio Gagliardo Varas yönetiminde gerçekleşecek konser programında bağımsızlık kutlaması yapan her bir ülkenin en bilinen orkestra eserleri ile beraber Latin Amerika bestecilerinin en sevilen eserleri yer alıyor.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 150 TL.

 2. Kategori: 125 TL.

 3. Kategori: 100 TL.

 4. Kategori: 70 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ismail uyaroğlu

18 EYLÜL 2021 CUMARTESİ Saat: 20.00

ANKARA DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU”

CARMİNA BURANA’ KONSERİ

Carl Orff’un ölümsüz sahne kantatı Carmina Burana’yı Devlet Çoksesli Korosu, Burak Onur Erdem Şefliğinde, piyano ve perküsyonlar eşliğinde seslendirecek.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 80 TL.

 2. Kategori: 60 TL.

 3. Kategori: 50 TL.

 4. Kategori: 40 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ismail uyaroğlu

20 EYLÜL 2021 PAZARTESİ Saat: 20.00

DOLAPDERE BİG GANG” KONSERİ

Yurtdışında 300'e yakın konser vermiş olan Dolapdere Big Gang; 2008 yılında profesyonel çapta en ünlü dünya müziği buluşması olan “Womex” (World Music Expo) nun Fransa’daki karşılığı “Babel Med Music” Forumunda ve yine aynı yıl “Bonn Bianlin”de headliner olarak sahneye çıktı. 2009 ‘da Japonya’nın Kyoto kentinde düzenlenen “Asia, Arabia, Africa, Entertaiment Ininitiative Konferansın”da konuşmacı olarak yer alan grup ayrıca 2009 Güney Afrika’da Dünya Turizm Kongresi,2009 İstanbul’da Dünya Basın Kongresi,G.Kore’de 2012 EXPO fuarı ve günümüze kadar Almanya,İtalya,İspanya, Fas, Dubai, Makedonya’da ulusal radio ve televizyon müzik fesivalleri headliner grubu olarak konser vermekle birlikte yurt dışında Türk sazlarını ve kültürünü yurtdışına tanıtma konusunda öncü sanatçılar arasında yerini aldı.

Kurulduğu günden bu yana  yılda 1000'in üzerinde konser veren grup heyecan verici yeni projelerle müzik yolculuğuna devam ediyor.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 150 TL.

 2. Kategori: 125 TL.

 3. Kategori: 100 TL.

 4. Kategori: 70 TL. (Kategori üzerinden %50 öğrenci indirimi)

ismail uyaroğlu

24 EYLÜL 2021 CUMA Saat: 20.00

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI”

EMİR İLGEN’ KONSERİ

GÜRER AYKAL & EMİR İLGEN

Yaz Konserleri” kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile yaptığı Respighi, Muammer Sun, Mozart kayıt konseri sonrasında duayen orkestra şefi Gürer Aykal bu kez ilk kez CSO sahnesinde dinleyici ile buluşuyor. Uluslararası başarılara imza atmış genç yeteneklerin desteklenmesi ve tanıtımı misyonu taşıyan CSO genç piyanist Emir İlgen ile 24.09.2021 Cuma günü ilk defa aynı sahnede buluşuyorGenç piyanistEPTA 2018 (European Piano Teachers Association), 20-25 Şubat 2018 tarihlerinde Belçika’da düzenlenen “Uluslararası Genç Piyanist Piyano Yarışması’nda” finale kaldı ve 2. kategoride 2.’lik ödülü aldı.

Yer: Ana Salon

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 150 TL.

 2. Kategori: 125 TL.

 3. Kategori: 100 TL.

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)