Şair, hikaye, deneme yazarı Arif Ay ile şair-yazar, gazeteci Ali Asker Barut’un birbirlerine yazdıkları mektupları Tüfeği Duvara Asmak Yok adıyla kitaplaştı. Yakınlarda Ebabil Yayınları arasından çıkan kitaptaki mektuplar, üç yıllık bir zaman dilimini (2017-2020) kapsıyor.

Ortak giriş yazısında şair Ay ve Barut, “Dünya edebiyatında da Türk edebiyatında da pek çok örneği olan bir türdür mektup. Söz gelimi, bizim edebiyatımızda Nâzım Hikmet-Kemal Tahir, Ziya Osman Saba-Cahit Sıtkı Tarancı, Ataol Behramoğlu-İsmet Özel birbiriyle mektuplaşan ve ilk akla gelen şair ve yazarlardır. Biz de iki şair olarak şiirlerimizdeki ortak duygu ve duyuştan hareketle dostluk, arkadaşlık, kardeşlik, akrabalık alışkanlıklarımızı tazeledikdediler.

İki şair ve yazarın,  Frankfurt Ankara arasında gidip gelen mektuplarında, kültürden sanata, edebiyattan günlük hayatın zorluklarına ülkenin içinde bulunduğu sosyo- ekonomik meselelerin konu olduğunu görüyoruz.

Tüfeği Duvara Asmak Yok / Ali Asker Barut, Arif Ay / Ebabil Yayıncılık / Yayın Tarihi: 17.03.2023 / Sayfa Sayısı: 174 / ISBN: 9786257470308

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)