Arşiv

Okurlar bilinçlendikçe Yılmaz Özdil küplere biniyor! 550 bin basıldı ama satışlar yerlerde sürünüyor!

Mustafa Kemal Atatürk üzerine kitap yazıp para kazanmada 'usta' yazar Yılmaz Özdil’in son kitabı Son Cüret, yayıncısını ve Özdil'i hayal kırıklığına uğrattı.

Okurlar bilinçlendikçe Yılmaz Özdil küplere biniyor! 550 bin basıldı ama satışlar yerlerde sürünüyor!
11-11-2020 23:40
04-06-2021 13:50

Mustafa Kemal kitabından milyonlarca lira para kazandığı bilinen Yılmaz Özdil (1 milyon satmıştı) bundan cesaret alarak yeni kitabını 550 bin adet bastırdı. (Acaba niçin 500 değil de 550 bin, o da ilginç!)

SİA Yayınları’dan yayımlanan Yılmaz Özdil’in Son Cüret'inin satışının beklenenden çok düşük olduğu, ancak 100 bin satılabildiği söyleniyor. Daha önce Ankara Kocatepe Camisi altındaki markette satışların iyi gitmediğini haber yapmıştık. Bugün ise kitabın satış standının kaldırıldığını gördük.

Satış sitelerinde ise kitabın yarı fiyatından daha aşağıda fiyatta satıldığını görünce işlerin hiç de iyi gitmediğini anladık.  Ancak yüksek fiyat indiriminin de işe yaramadığı, indirimin kitabın satışına pek katkı sağlamadığı ortaya çıktı.

Veryansıntv'de yayınlanan bir haber yazıda, "yayıncılık dünyasından gelen kulislere göre kitabın az satması Yılmaz Özdil’i çok sinirlendirmiş. Özdil, az satmasının nedenini de yayınevinin kitabın tanıtımını iyi yapmamasına bağlıyormuş. Sizin anlayacağınız faturayı SİA’ya çıkarmış!"

Biz Atatürk üzerinden sömürüldüklerini anlayan okurların bilinçlendiğine yoruyoruz bu durumu.

Yılmaz Özdil tıpkı tarikat şeyhlerinin "Mübarek Kadir Gecesi'ne rastladı" filan deyip olayları hayırlara yorması gibi, en son Genelkurmay Başkanına hakaretten aldığı 5 ay hapis cezası kararının 10 Kasım'a rastlamasını, "10 Kasım'da açıklanması, bana onurdur" diyerek 'hayra' yormuştu!

EDEBUDSMAN

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler